Zagęszczanie i przedłużanie rzęs: metoda 1:1, 2:1

Zagęszczanie i przedłużanie rzęs: metoda 1:1, 2:1

Zabieg zagęszczania i przedłużania rzęs staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet – i nic dziwnego. Większość marzy o zalotnym spojrzeniu, o oczach, obok których nie sposób przejść obojętnie. Wachlarz pięknych i długich rzęs z pewnością przykuwa uwagę, a kobieta z takim spojrzeniem czuje się pewna siebie. Nie każda z nas może się poszczycić naturalnymi, pięknymi, długimi rzęsami – na szczęście w obecnych czasach, zrobienie takich rzęs nie jest żadnym problemem.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs jest bezpieczne, a zabieg w odpowiednim salonie kosmetycznym, z użyciem profesjonalnych preparatów, nie podrażni oczu – nawet wrażliwych. Istnieje wiele metod przedłużania sztucznych rzęs. Do najpopularniejszych należy metoda 1:1 oraz 2:1 – na czym polega zabieg przedłużania rzęs wykonany tymi metodami?

Rzęsy 1 do 1, 2 do 1

Rzęsy przedłużane metodą 1:1, 2:1 to rzęsy sztuczne, które jednak wyglądają bardzo naturalnie. Takie rzęsy dają efekt pięknych i wyrazistych oczu. Jak się wykonuje takie rzęsy?

Rzęsy 1:1 to metoda, na podstawie której, do każdej naturalnej rzęsy, dokleja się jedną sztuczną rzęsę. I analogicznie w metodzie 2:1 do każdej naturalnej rzęsy dokleja się dwie sztuczne rzęsy. Istnieje również metoda 3:1 – działa na tej samej zasadzie, czyli do każdej rzęsy naturalnej, doklejamy 3 rzęsy sztuczne.

Warto jednak wiedzieć, że metody 2:1, 3:1 mogą obciążać naturalną rzęsę. Najbardziej naturalną i bezpieczną dla rzęs naturalnych metodą są rzęsy 1:1. Takie rzęsy dają efekt wyrazistego spojrzenia, przy czym nie widać, że są one po zabiegu przedłużania i zagęszczania. W tej metodzie najczęściej stosuje się rzęsy C, które mają mocniejszy skręt, ale mimo wszystko wyglądają naturalnie. Metody przedłużania rzęs 2:1 lub 3:1 są bezpieczne o ile w salonie kosmetycznym wykorzystuje się sztuczne rzęsy wykonane z bardzo lekkiego materiału lub jeżeli mają one odpowiednią grubość – na przykład 0,07 mm.

Rzęsy 1:1, 2:1 w salonie czy w domu?

Sztuczne rzęsy można wykonać samodzielnie. Należy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, koniecznie przy wykonywaniu zabiegu sztucznych rzęs. Jednakże źle zrobione sztuczne rzęsy, mogą powodować trwałe uszkodzenia – nieumiejętnie wykonane sztuczne rzęsy, nie dość że nie wyglądają dobrze, to jeszcze mogą spowodować utratę naturalnych rzęs – na zawsze. O ile nie jesteś w 100% pewna swoich własnych umiejętności, warto jednak udać się do renomowanego salonu kosmetycznego.

Zanim wybierzemy salon, sprawdźmy opinię, doświadczenie kosmetyczek, dowiedzmy się czy kosmetyczki przeszły odpowiednie szkolenia i posiadają certyfikaty a także zwróćmy uwagę czy w danym salonie korzysta się z profesjonalnych produktów. Wtedy będziemy mieć pewność, że otrzymamy umiejętnie zrobione sztuczne rzęsy, które będą wyglądały jak naturalne i nie uszkodzą w żaden sposób naszych naturalnych rzęs.

Rzęsy 1 do 1, 2 do 1 – warto?

Wykonanie zabiegu przedłużania i zagęszczanie sztucznych rzęs powyższymi metodami wymaga pewnego wysiłku – przede wszystkim klientka salonu musi uzbroić się w cierpliwość, gdyż zabieg trwa kilka godzin podczas których trzeba spokojnie leżeć. Jeżeli chodzi o cenę takiego zabiegu, to salony nie proponują mocno wygórowanych cen, biorąc pod uwagę wszystkie preparaty i narzędzia, w jakie salon powinien być zaopatrzony, a także wysiłek kosmetyczki, aby starannie wykonać zabieg.

Rzęsy wykonane tymi metodami, dają naturalny efekt, a jednak rzęsy stają się dłuższe i grubsze, co bardzo ładnie podkreśla oczy. Dodatkowym plusem wykonania zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs jest to, że nie musimy wykonywać codziennie makijażu, ani denerwować się na grudki czy sklejanie się rzęs malowanych tuszem. Z drugiej strony sztuczne rzęsy nie oznaczają, że nie można wykonać makijażu – jeżeli mamy ochotę nałożyć cień na powieki, czarną kreskę wykonaną eyelinerem itd. - jak najbardziej można to zrobić. Odpowiednia pielęgnacja sztucznych rzęs, sprawi że będziemy mogły cieszyć się nimi naprawdę długo.

Powrót