Jaki powinien być klej?

Jaki powinien być klej?

Dzisiejszy artykuł napisała dla Was nasza instruktorka Ewelina Bandura.

Klej – na co zwrócić uwagę?

Pytanie które nurtuje każdą stylistkę rzęs – niezależnie na którym etapie drogi zawodowej jest!
Zarówno początkujące stylistki jak i kursantki czy te „doświadczone wyjadaczki” cały czas biją się z myślą – „Który klej będzie lepszy?”.
Który klej bardziej sprawdzi się podczas aplikacji - szybszy, wolniejszy? Jak dobrać odpowiednio klej do naszej pracy, na co zwrócić uwagę?
Zacznijmy od początku.

Z czego składa się klej używany do przedłużania i zagęszczania rzęs?
około 80%-90% kleju składa się z cyjanoakrylu, który odpowiada za kleistość, im większe jest jego stężenie tym klej szybciej schnie,
około 3%-10% to sadza odpowiada za czarny kolor kleju,
około 3%-7% stabilizator kwasowy, odpowiada za termin ważności, wytrzymałość kleju i wysychanie,
substancje pomocnicze, które wpływają na przechowywanie kleju.

Pamiętajmy, aby klej w pełni spełniał swoje funkcje, musimy przed rozpoczęciem pracy energicznie nim wstrząsnąć – najlepiej robić to paręnaście sekund, aby wszystkie jego składniki dokładnie się wymieszały.
Po wylaniu kropli kleju, powinien mieć on jednolitą konsystencję i kolor (kleje dla alergików lub kolorowych stylizacji mogą być koloru przezroczystego – nie wszystkie kleje przecież są czarne).
Kolor półprzezroczysty, konsystencja która się rozwarstwia lub jest zbyt gęsta, mimo że klej był wstrząśnięty przed zabiegiem może wskazywać na nieświeżość produktu.

Starajmy się wymieniać krople co 15-20 minut, lub częściej jeżeli klej staje się gęstszy i ciągnący. Im wyższa temperatura panuje w pomieszczeniu - tym częściej wymieniany krople kleju.
Klej najlepiej przechowywać w woreczku termoizolacyjnym, w zaciemnionym miejscu z dala od źródeł ciepła. Ciepło może wpłynąć niekorzystnie na właściwości kleju oraz na jego konsystencję.

Kroplę kleju zawsze nalewamy w nowe miejsce na podstawce ( np. na kamieniu nefrytu, krysztale, podstawce plastikowej lub specjalnej naklejce). Poprzednią kroplę ścieramy mokrym wacikiem aby „zgasić klej”. Pamiętajmy aby klej pobierać z wierzchołka kropli- w tym miejscu klej jest najbardziej świeży. Klej należy dobrać do pomieszczenia, w którym pracujemy, naszego doświadczenia, tempa pracy i techniki... i wielu innych czynników!
Zbyt szybko schnący klej dotykowy może sprawić ,że osoba początkująca będzie kleić na sucho - rzęsa przyczepi się ale szybko odpadnie.

Warunki w pomieszczeniu pomoże nam określić stacja pogodowa, dzięki której dowiemy się jaka jest temperatura i wilgotność w gabinecie. Mogą się one oczywiście zmieniać w ciągu dnia. Może nam się przydać nawilżacz powietrza - gdy mamy zbyt sucho lub osuszacz gdy jest zbyt wilgotno. Zwykle kleje najlepiej pracują w temperaturze ok 22 st. C i wilgotności 40-50 % W ofercie Beauty Lashes mamy kleje dostosowane do różnych potrzeb stylistek, pamiętaj, że czas schnięcia kleju podany na opakowaniu odpowiada temperaturze i wilgotności jaka jest opisana. 


Dzisiejszy artykuł napisała dla Was nasza instruktorka Ewelina Bandura.
Powrót