Klej jest jednym z najważniejszych elementów stylizacji rzęs. Dobrze dobrany pomoże nam przyspieszyć i usprawnić pracę przy doklejaniu rzęs sztucznych.

Klej do rzęs stanowi spoiwo pomiędzy włosem naturalnym a doczepianą rzęsą sztuczną. Aby dobrze nam służył musi przede wszystkim pochodzić z pewnego źródła, powinien posiadać dokładny opis warunków użytkowania, składu i sposobu przechowywania. Oko to jeden z najdelikatniejszych narządów ludzkiego organizmu dlatego też należy o nie szczególnie zadbać wykonując stylizację i używając najlepszej jakości produktów.

Marka BL Beauty Lashes przygotowała gamę pięciu klejów do rzęs dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb stylistek i klientek.

Aby klej do rzęs dobrze kleił i długo trzymał musimy stworzyć mu odpowiednie warunki do pracy. Najbardziej optymalne są pomieszczenia , w których temperatura wynosi 20 - 23 stopnie a wilgotność oscyluje między 40 a 70 %. Niemałe znaczenie ma też tempo pracy stylistki ,zbyt szybki klej zastosowany przez osobę wolno pracującą sprawi ,że pani będzie kleić,,na sucho”.

Dlatego drogie Panie przed zakupem sprawdźcie przy pomocy stacji pogodowej, jaki klimat panuje w Waszym miejscu pracy.

Możecie poprawić warunki stosując nawilżacze powietrza lub osuszacze w zależności od potrzeb, szczególnie latem pogoda płata nam figle. Dobrze mieć w zapasie kilka klejów ,które ewentualnie dostosujemy do zmiennych warunków.

Do ciepłych pomieszczeń lepsze będą kleje dłużej schnące np.: 2sec ( BL Glue 102).

Warunki pracy z klejem do rzęs

Kleje do rzęs nie lubią zbyt wysokich i zbyt niskich temperatur,wystawiania na słońce i trzymania w lodówce. Zatem pamiętajmy o tym, żeby otwarty klej po użyciu dobrze zakręcić i schować do woreczka termicznego z kulkami pochłaniającymi wilgoć ,pozostawić w zacienionym miejscu.

Przed użyciem wstrząsamy energicznie kilkukrotnie a następnie wylewamy kropelkę np.: na kryształ .Kropelki wymieniamy co kilkanaście minut i nie dolewamy ich do starej kropli.

Kleje Beauty Lashes zapakowane są w wygodne 3 g opakowania ,które pozwalają na maksymalne wykorzystanie produktu. Jak wiecie klej do rzęs jest ważny po otwarciu przez 3 miesiące, ale najlepsze właściwości lepkie zachowuje przez ok. miesiąc. Jeśli klej zmienia konsystencję, barwę, zapach należy go wymienić na nowy.

Każdy klej do rzęs jest inny, różni się konsystencją, czasem schnięcia, trwałością spoiwa, oparowością, dlatego tak ważne jest dokładne czytanie parametrów produktu.

Kleje do rzęs Beauty Lashes

BL Glue 101 – czarny klej o rzadkiej konsystencji , oparowy o bardzo trwałej spoinie -do 9 tygodni. Czas schnięcia 1-1,5 sec .Sprawdzi się w pracy zarówno metodami 1 do 1 jak i objętościowymi.

BL Glue 102 – czarny klej ,średnio gęsty , średnio oparowy o trwałości spoiny do 7 tygodni ,czas schnięcia 1-2 sec .Idealny dla osób początkujących i lub wolniej pracujących.

BL Glue 103 – czarny klej ,gęsty ,średnio oparowy o trwałości spoiny do 6 tygodni ,czas schnięcia 1sec. Klej przeznaczony dla doświadczonych stylistek ,pracujących w szybkim tempie .Świetny dla zarówno do metody 1do1 jak i objętości.

Bl glue 104 – gęsy ,czarny klej ,,dotykowy” ,czas schnięcia 0,5 sec .Trwałość do 10 tygodni , oparowość średnia. Dla doświadczonych stylistek , tworzących stylizacje w ekspresowym tempie. Pomaga tworzyć perfekcyjne kępki dzięki czemu ułatwia pracę stylistek.

BL glue 105 – klej czarny ,średnio gęsty . Bezoparowy do pracy na otwartym i zamkniętym oku . Delikatny dla osób o bardzo wrażliwych oczach ,podatnych na podrażnienia. Trwałość spoiny do 4 tygodni ,czas schnięcia 4 sec.

Wszystkie kleje i płyny do ściągania rzęs sztucznych znajdziecie Państwo na stronie www.beautylashes.pl , stacjonarnie w siedzibie firmy NC Nails Company i Beauty Lashes w Zabrzu ul. Roosevelta 120 a , u przedstawicieli handlowych oraz dystrybutorów marki.

Wszelkie wątpliwości i pytania proszę kierować pod adres info@beautylashes.pl lub pod numer telefonu 32 274 84 12.