Jak sobie poradzić z problematycznym okiem?

Jak sobie poradzić z problematycznym okiem?

Jak sobie poradzić z problematycznym okiem?
Na te pytanie znajdziecie odpowiedź w dzisiejszym artykule, który specjalnie dla Was przygotowała nasza wspaniała insruktorka - Anna Kamińska. 

Niedomykalność powieki.
Znasz ten problem? My jako stylistki spotykamy się z niedomykalnością dość często. Niemożność całkowitego zamknięcia powieki lub zaburzenia mechanizmu jej zamykania może być spowodowana porażeniem nerwu twarzowego. Jednak zazwyczaj przyczyna niedomykalności nie jest do końca nam znana. Jeżeli niedomykalność powieki towarzyszy nam przy całej aplikacji wiąże się to z nadmiernym parowaniem łez oraz możliwością poparzenia rogówki oka. Co zrobić w takiej sytuacji? Jedynym sprawdzonym sposobem na stałe obciążenie powieki jest implant wszczepiany w skórę powieki. Obecnie dostępne różnorodne ciężarki wszczepiane do powieki górnej, zrobione ze złota, platyny i ze stopu platynowo-irydowego. Jednak my nie proponujemy tej metody klientkom, ponieważ przyczyny niedomykalności mogą być różne. Fachowym rozpoznaniem przyczyny zajmuje się lekarz. My natomiast mamy wiele trików na domknięcie powieki na czas leżenia. To, którego triku użyjemy zależy od stopnia niedomykalności powieki. Jednym sposobem na domknięcie powieki jest naklejenie cienkiej tasiemki silikonowej ściągającej powiekę do policzka. Stosujemy tzw. lifting powieki. Pamiętaj jednak, że tasiemka nie może przeszkadzać Ci podczas aplikacji ani zasłaniać brzegu powieki. Kolejnym trikiem, który również jest często spotykany to położenie na powiekę górną monetę, którą oczywiście musimy wcześniej odpowiednio wysterylizować. Przyklejenie monety powinno odpowiednio obciążyć powiekę.
Pracuj nisko oparowym klejem. Zminimalizuje to ryzyko podrażnienia rogówki oka.

WAŻNE! W przypadku gdy niedomykalność jest w znacznym stopniu i nie możesz sobie z nią poradzić odmów klientce aplikacji.

DRGANIE OKA.
Dość powszechny i znany nam problem. Drganie powiek przeszkadza nam w precyzyjnej pracy. Co jest jego przyczyną? Zazwyczaj „nasze gadulstwo” ale jak tu zabronić Naszym kochanym klientką rozmawiać? Co możemy zrobić w takim przypadku? Poproś klientkę aby przed aplikacją nie piła kawy i nie spożywała napojów energetycznych. Zapewnij klientce luźną atmosferę, spraw, aby czuła się komfortowo. Możesz również włączyć muzykę uspokajającą. Często przyczyną drgania powiek jest stres, więc warto go wyeliminować.

WRAŻLIWE OKO czyli oko łzawiące.
Przyczyny mogą być różnorodne. Jak same wiecie klientki często źle reagują na światło. Warto w takim przypadku mieć pod ręką kawałek czarnego materiału, który możemy przykleić tasiemką do powieki lub też samą tasiemkę. Sprawdź czy płatek, który odseparowuje rzęsy dolne jest przyklejony prawidłowo. Często przyczyną łzawienia oczu jest mechaniczne podrażnienie rogówki oka poprzez złe podklejenie rzęs dolnych lub przesunięcie się płatka. Jeżeli wykluczyłaś te możliwości przyczyna może leżeć z samym składzie płatka. Zdarza się, że są Panie wrażliwe na działanie kolagenu. W takim przypadku zmień płatek na taśmę piankową, która jest neutralna dla oka. Jeżeli łzawienie nie ustępuje i jesteś zmuszona sobie z nim poradzić – wsadź pod płatek chusteczkę i stwórz tzw. sączek tak aby łzy nie miały możliwości przedostania się do obszaru, w którym są klejone rzęsy.

OCZY ASYMETRYCZNE.
Praca stylistki wiąże się z precyzją i dokładnością. Jak wiecie bardzo ważne jest to, aby aplikacja była dobrana indywidualnie do urody klientki. Stylizacją rzęs możemy skorygować lub zakryć niedoskonałości. Pamiętajmy, że stylizacją dążymy do stworzenia idealnego kształtu oka. Asymetria to problem, który występuje dość rzadko ale możemy się z nim spotkać dlatego warto wiedzieć co robić w takiej sytuacji. Asymetrię możemy łatwo skorygować stosując np. inne skręty lub długości rzęs. Na obu oczach wykonujemy nieco inną stylizację. Taka aplikacja często sprawia nam trudności ale umiejętnie wykonana zapewni Wam uśmiech klientki.

Instruktor Beauty Lashes Anna Kamińska
Powrót