Rzęsy Ombre – sposób na intrygujące spojrzenie

Rzęsy Ombre – sposób na intrygujące spojrzenie

Pięknie podkreślone spojrzenie jak nic innego potrafi zaintrygować i przyciągnąć uwagę. Starannie wykonany makijaż, który uwydatni barwę naszej tęczówki nie tylko sprawi, że będziemy wyglądały bardziej atrakcyjnie, ale także doda pewności siebie. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, jak podkreślić kolor oczu. Jednym z nich są kolorowe rzęsy, które potrafią całkowicie odmienić makijaż.

Postaw na kolor!

Sztuczne rzęsy są doskonałym sposobem na podkreślenie spojrzenia i wydobycie jego piękna. Najczęściej stosowane są rzęsy w kolorze czarnym, jednak ostatnio można zaobserwować trend na rzęsy kolorowe, dzięki którym można wyczarować fantazyjny i niepowtarzalny makijaż. Umiejętnie dobierając kolory stworzymy wiele ciekawych stylizacji, w sam raz na specjalne okazje.

W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy postawić na kolorowy total look lub wybrać klasyczne, czarne rzęsy, do których dodamy kilka kolorowych kępek w kąciku oka. Ciekawą opcją są też rzęsy ombre, które stają się coraz bardziej popularne.

Słowo „ombre” w pierwszej chwili większości z was zapewne skojarzyło się z salonami fryzjerskimi, jednak efekt ten można wykorzystać także do ozdobienia oczu. Dwukolorowe rzęsy z barwnymi końcówkami mogą w zaskakujący sposób podkreślić naszą barwę tęczówki, a jednocześnie wyglądają subtelniej i bardziej elegancko, dzięki czemu z powodzeniem można je wykorzystać także przy dziennym makijażu.

Jak podkreślić barwę tęczówki?

Niezależnie od tego, czy planujemy wykonać na rzęsach kolorowy total look, dodać kolorowe kępki czy postawić na rzęsy ombre, umiejętnie dopasowując kolory do barwy naszej tęczówki, możemy osiągnąć naprawdę zaskakujący rezultat.

Jeśli zależy nam na podkreśleniu spojrzenia w dziennym makijażu, możemy sięgnąć po barwy neutralne, harmonizujące. W przypadku makijażu uwydatniającego kolor tęczówki, należy użyć barw dopełniających, z kolei dla uzyskania mocnego, dramatycznego efektu najlepiej jest zestawiać kolory na zasadzie kontrastu, łącząc ciemne odcienie z jasnymi.

Niebieskie tęczówki doskonale harmonizują z fioletem, zielenią i różem. Do podkreślenia tego koloru oczu sprawdzą się także odcienie złota, miedzi i brązu. Jeśli chcemy uzyskać wyrazisty efekt, możemy postawić na kolor pomarańczowy lub żółty.

Zielony kolor oczu najlepiej podkreślą barwy takie jak oberżyna, czerń i mahoń. Można także sięgnąć po czerwony, ale jest to opcja dla odważnych. Dobrym pomysłem jest także dodanie do rzęs kępek w kolorze śliwkowego fioletu lub zieleni. Jeśli zależy nam na bardziej stonowanym makijażu, lepiej będzie postawić na brązy, żółcienie, indygo, kolor miętowy lub koralowy.

W przypadku oczu brązowych harmonizującymi kolorami będą pomarańczowy, żółty i złoty. Chcąc uzyskać nieco bardziej wyrazisty efekt i podkreślić tęczówkę, możemy zdecydować się na granatowy, błękitny lub zielony akcent kolorystyczny.

Decydując się na sztuczne rzęsy w kolorze, warto najpierw zastanowić się, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na tym, żeby się wyróżnić, warto postawić na kolorowy total look. Z kolei w codziennym makijażu dużo lepiej sprawdzą się rzęsy ombre, które pięknie podkreślą barwę tęczówki.

Powrót