Jak usunąć sztuczne rzęsy?

Jak usunąć sztuczne rzęsy?

Mimo że okres karnawału powoli dobiega końca, z pewnością mamy jeszcze w planie kilka hucznych, karnawałowych imprez. Niezależnie od charakteru imprezy, czyli od tego, czy będzie to potańcówka w klubie lub bal w eleganckiej restauracji, każda kobieta w takiej sytuacji chce się czuć, a także wyglądać wyjątkowo. Zalotne sztuczne rzęsy, wystrzałowa kreacja, perfekcyjny makijaż i fryzura – wszystko to musi prezentować się idealnie! Jednak kiedy emocje już opadną, a my karnawałowe kreacje schowamy na dno szafy, należy też pomyśleć o wybraniu się do stylistki rzęs, by ściągnąć sztuczne włoski. Zatem jak zdjąć sztuczne rzęsy? Wszystko wyjaśnimy w niniejszym artykule.

Rzęsy w wersji karnawałowej

Polki coraz częściej decydują się na zabieg zagęszczania i przedłużania rzęs, by móc cieszyć się nimi na co dzień. Jednak mamy też świadomość, że w okresie karnawału możemy sobie pozwolić na więcej, czyli na rzęsy nieco bardziej spektakularne. I jeśli dotychczas decydowałyście się na rzęsy wyglądające naturalnie, czyli wykonywane metodą 1:1 lub 2:1, czas na odrobinę szaleństwa: czas na rzęsy 3D, 5D, a nawet 8D! W okresie karnawału liczy się zasada: im więcej, tym lepiej!

Oczywiście zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs powinna wykonać profesjonalistka, czyli kosmetyczka lub stylistka rzęs. Jest to istotne, gdyż tylko dzięki doświadczeniu i użyciu profesjonalnych produktów do nakładania rzęs, mogą się one utrzymać naprawdę długo. Kosmetyczka przygotowując oko do nałożenia sztucznych rzęs, w pierwszej kolejności używa środka, który odtłuszcza włoski – jest to tzw. primer do rzęs. Kolejnym produktem, który dodatkowo oczyszcza rzęsy, jest cleaner do rzęs, którego zadaniem jest usuwanie sebum oraz brudu i kurzu pozostałego na naturalnych włoskach. Po gruntownym oczyszczeniu rzęs nie pozostaje nic innego, jak nałożyć efektowną firankę ze sztucznych rzęs.

Produkty do usuwania rzęs

Jeśli na okres karnawału zdecydowałyśmy się na gęste oraz bardzo długie rzęsy, to wraz z jego zakończeniem musimy zaplanować ściągnięcie sztucznych rzęs. Jak zdjąć sztuczne rzęsy? Warto w tym celu udać się do salonu kosmetycznego, gdzie kosmetyczka, stosując remover do rzęs, usunie włoski i będzie mogła nałożyć nowe, bardziej naturalnie wyglądające rzęsy.

Rzęsy możemy także samodzielnie ściągnąć w domu, ale oczywiście przy użyciu profesjonalnych środków do tego przeznaczonych. W ofercie naszego sklepu znajduje się płyn do usuwania sztucznych rzęs, który dedykowany jest nie tylko salonom kosmetycznym, ale także osobom prywatnym. Kilka kropel płynu należy umieścić na waciku, który należy przyłożyć do rzęs. Po kilku/kilkunastu sekundach wystarczy odłożyć na bok wacik i delikatnie ściągnąć rzęsy. W sytuacji samodzielnego ściągania rzęs bardzo ważna jest precyzja oraz delikatność – nie można „na siłę” szarpać rzęs, a w momencie, kiedy zauważymy, że nie odchodzą one tak łatwo, po prostu należy dłużej przytrzymać na rzęsach nasączony płynem wacik. Jeśli chcesz kupić płyn do ściągania rzęs, wystarczy, że klikniesz tutaj.

Nic tak nie podkreśla piękna kobiecego spojrzenia, jak długie, gęste i zalotne rzęsy. Profesjonalne podejście do tematu sztucznych rzęs powinno dotyczyć nie tylko ich nakładania, ale także usuwania. W każdym przypadku zabiegi te powinny opierać się na wykorzystaniu profesjonalnych produktów, które dostępne są oczywiście w ofercie naszego sklepu.

Powrót