Przedłużanie rzęs metodą objętościową – kiedy się zdecydować?

Przedłużanie rzęs metodą objętościową – kiedy się zdecydować?

Kobiety coraz częściej decydują się na przedłużanie rzęs. I słusznie, ponieważ profesjonalnie wykonany zabieg pozwala cieszyć się firanką z rzęs przez naprawdę długi czas. Przedłużone rzęsy optycznie powiększają oko, a dobrze dobrana grubość, gęstość i długość włosków może zmienić jego kształt na ten pożądany. Oczywiście każdej kobiecie zależy na tym, by jej spojrzenie zawsze było świeże, a oprawa oka wyglądała nienagannie, ale kiedy szczególnie warto zdecydować się na przedłużenie rzęs metodą objętościową?

Na czym polega przedłużanie metodą objętościową?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to przełomowe rozwiązanie na rynku kosmetyki upiększającej. Rzęsy można przedłużyć metodą 1:1, 2:1, ale wraz ze wzrostem popularności tego zabiegu salony kosmetyczne zaczęły oferować także rzęsy 3D, rzęsy 5D i rzęsy 8D zwane hollywoodzkimi.

Pierwszą metodą, która została rozpowszechniona, jest 1:1, która polega na doklejeniu sztucznej rzęsy do naturalnej. Efekt takiego przedłużania jest naturalny, delikatny, ale widoczny, podobnie jak w przypadku metody 2:1.

Rzęsy 3D osiąga się poprzez doklejenie do jednej naturalnej rzęsy trzech sztucznych rzęs, co znacznie powiększa ich objętość. Analogicznie wykonuje się rzęsy 5D, gdzie doczepiamy pięć sztucznych rzęs i rzęsy 8D, które ze względu na swoją gęstość nazywane są metodą Hollywood.

Oczywiście wybór metody zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć, jednak powinniśmy ją dobierać w zależności od tego, z jakiej okazji chcemy się zdecydować na taki zabieg. Na co dzień odpowiednie będą rzęsy o mniejszym zagęszczeniu, natomiast wybierając się na ślub koleżanki lub bal karnawałowy, możemy sobie pozwolić na rzęsy dające bardziej spektakularny efekt.

Kiedy warto się zdecydować?

Na przedłużanie i zagęszczanie rzęs decydują się kobiety, które cenią swój czas, ale także wygodę. Dzięki sztucznym rzęsom nie musimy spędzać codziennie rano aż tyle czasu w łazience, by zrobić idealny make-up, a tym samym zyskujemy kilkanaście minut więcej na wylegiwaniu się w łóżku.

Sztuczne rzęsy są świetną alternatywą dla Pań, które mają trudności w codziennym nakładaniu make-upu ze względu na problematyczny kształt oka – można go przecież skorygować, dobierając odpowiednią długość i gęstość rzęs.

Jest to także idealne rozwiązanie dla kobiet, które zawsze chcą perfekcyjnie wyglądać, niezależnie od tego, czy akurat znajdują się na zajęciach fitness, basenie, czy podczas urlopu opalają się na plaży.

Na koniec należy podkreślić, że sztuczne rzęsy przede wszystkim podkreślają urodę kobiet, ich kolor oczu, więc są świetnym rozwiązaniem w przypadku krótkich, mało widocznych rzęs naturalnych. Dlatego warto zdecydować się na nie na co dzień, ale także na ważną uroczystość np. ślub.

Sztuczne rzęsy podkreślają wyjątkowe, zmysłowe i uwodzicielskie spojrzenie i okazuje się, że są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu kobiet. Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania do przedłużenia i zagęszczenia rzęs, warto się na to zdecydować – oszczędzimy nie tylko czas, ale także podkreślimy swoją urodę.

Powrót