Jak dbać o sztuczne rzęsy? - pielęgnacja

Jak dbać o sztuczne rzęsy? - pielęgnacja

Piękne, długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Niestety, nie każda z nas została nimi obdarowana przez naturę. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak sprawić, by rzęsy były bardziej zauważalne i podkreślały nasze spojrzenie. Do najskuteczniejszych należy przedłużanie przy pomocy sztucznych rzęs. Jeśli chcemy, żeby efekt po zabiegu utrzymywał się jak najdłużej, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, w jaki sposób dbać o sztuczne rzęsy, żeby się nie niszczyły i długo robiły piękne wrażenie.

Sztuczne rzęsy – pielęgnacja pozabiegowa

Sztuczne rzęsy, podobnie jak nasze naturalne, są bardzo delikatne, dlatego aby cieszyć się nimi jak najdłużej powinnyśmy odpowiednio się z nimi obchodzić. Kluczowym okresem, który decyduje o trwałości aplikacji jest pierwsze 48 godzin po zabiegu przedłużania rzęs. W tym czasie dochodzi do wiązania spoiwa, dlatego najlepiej jest ingerować w nie najmniej jak tylko możliwe i pozwolić na to, żeby klej dobrze wysechł.

Przez 4 godziny po doklejeniu sztucznych rzęs lub ich uzupełnieniu najlepiej jest całkowicie unikać kontaktu z wodą, zarówno w postaci ciekłej, jak i lotnej (para wodna). W przeciwnym razie rzęsy mogą skleić się w nieestetyczne kępki lub co gorsza, odkleić się od powiek.

Zdecydowanie najlepiej jest przez pierwsze dwie doby w ogóle zrezygnować z przebywania w wilgotnych pomieszczeniach takich jak sauna lub basen. Długie kąpiele w wannie lub gorące prysznice w czasie, gdy klej nie zdążył jeszcze dobrze wyschnąć, również nie są najlepszym pomysłem. Żeby rzęsy się nie odkształciły, przez 48 godzin po aplikacji lepiej jest unikać spania z twarzą na poduszce.

Demakijaż przy sztucznych rzęsach

Przy przedłużanych rzęsach nie można używać tuszu, lecz nie jest to żaden mankament, gdyż same w sobie są one już ciemne i gęste. Jeśli tuszujemy dolne rzęsy, powinnyśmy przy zmywaniu kosmetyku robić to bardzo ostrożnie i nie używać do tego celu żadnych tłustych płynów. Kosmetyki na bazie tłuszczuktakie jak mleczka do demakijażu, płyny dwufazowe, kremy do twarzy, tłuste cienie do powiek czy fluidy mogą rozpuścić wiązania kleju, dlatego najlepiej jest ich unikać lub przy aplikacji omijać okolice powiek.

Sztuczne rzęsy wystarczy od czasu do czasu przeczesać szczoteczką, która pomoże je ułożyć i wyczesać wszystkie pyłki takie jak puder lub sypkie cienie. Z kolei najlep

szym sposobem na usunięcie makijażu z powiek będzie delikatne ich przemycie przy pomocy wacika kosmetycznego lub patyczka nasączonego wodą. Ewentualnie możemy do tego celu użyć specjalnego płynu micelarnego.

O czym jeszcze warto pamiętać, gdy mamy sztuczne rzęsy? Pielęgnacja to jedno, bardzo ważne jest także, aby unikać pocierania i drapania oczu. Po kąpieli, prysznicu lub przy wyjściu z basenu lepiej nie wycierać oczu ręcznikiem, tylko poczekać aż kropelki wody po mrugnięciu powieką same spadną z rzęs. Należy także zrezygnować z używania zalotki, która może połamać przedłużane rzęsy. Przestrzegając wszystkich wymienionych zasad sprawimy, że sztuczne rzęsy będą wyglądały dobrze nawet po 3 tygodniach od zabiegu.

Powrót