Jaka powinna być IDEALNA kępka?

Jaka powinna być IDEALNA kępka?

Dziś artykuł dla Was ma nasza wspaniała Instruktor Beauty Lashes Karolina Drenda. 
Zachęcamy do lektury!

PARAMETRY PERFEKCYJNEJ 
KĘPKI

Stworzenie puszystej stylizacji oraz perfekcyjnej kępki to zmora wielu stylistek rzęs. Kępka raz się składa, innym razem rozkłada się za bardzo, jak sprawić, aby za każdym razem była idealna? Każda z nas stylistek ma swoją ulubioną metodę tworzenia kępek. Dla jednej jest to metoda bujana, dla innej drapana, przekładana, a może znajdą się też zwolenniczki pracy w palcach? Nie ważne, jaką metodą pracujemy, kępka powinna wyjść idealnie! Kępka to zbiór kilku rzęs syntetycznych połączonych w jeden spójny wachlarz. Fundamentem każdej kępki jest jej podstawa. Spaja ona wszystkie rzęsy syntetyczne oraz jest miejscem łączenia z rzęsą naturalną. Musi być spójna, równa, nie może się rozchodzić oraz nie mogą odstawać od niej pojedyncze rzęsy. Kolejną częścią wachlarza jest centrum. To obszar gdzie rozkładamy rzęsy w wachlarzu oraz jest miejscem chwytu i przenoszenia kępki. Cechy charakteryzujące idealną kępkę na które musisz zwrócić uwagę to:

Rozłożystość kępki
Rozłożystość kępki zależna jest od stylizacji jaką będziemy wykonywać u naszej klientki. Rozróżniamy 3 rodzaje kępek: klasyczną, wąską albo szeroką. Klasyfikujemy je ze względu na długość podstawy inaczej nóżki. Kępka klasyczna posiada nóżkę 1/3 długości całego wachlarza. Kępka wąska ma długość podstawy 1/2 wachlarza. Daje efekt mocnego przyciemnienia rzęs. Idealnie sprawdzi się w przypadku rzęs gęstych i długich. Natomiast gdy chcemy uzyskać szeroki wachlarz to podstawą naszej kępki jest 1/4 długości całego wachlarza. Świetnie nadaje się do bardzo rzadkich rzęs oraz gdy chcemy zakryć ubytki.

Szerokość kępki
Istotne w pracy z kępką jest wypracowanie odległości pomiędzy poszczególnymi rzęskami. Nie istotne jest czy wykonujemy stylizację 2D, 3D, 4-8D czy więcej. Odstęp rzęsek między sobą powinien wynosić 1 mm. Staraj się aby rzęsy w kępce były równo od siebie oddalone tak zwane głębokie V.

Model podstawy kępki
Popularną szczupłą podstawą są rzęsy ułożone jedna na drugą tworząc bardzo cienką linię, a cała kępka tworzy wówczas literę V. Kolejna to podstawa szeregowa lub kwadratowa. Rzęsy ułożone jedna obok drugiej optycznie zwiększają objętość naszej kępki. Podstawy szeregowej używamy do mocnych i gęstych rzęs naturalnych oraz objętości maksymalnie 6D.

Kierunki rzęs
Kępka nie może przypominać rozłożystej palmy co oznacza zbyt duży kąt rozłożenia poszczególnej rzęsy. Nie mogą być też one zbyt zbliżone do siebie gdyż powstaną nam tak zwane nieestetyczne słupki.

Symetria
Każda kępka powinna wyglądać jak siostra bliźniaczka zwłaszcza w mniejszych objętościach. Mieszanie ze sobą różnych modeli kępek w stylizacji doprowadzi do nierównomiernego wypełnienia oka. W przypadku dużych objętości są dozwolone delikatne różnice w kępkach natomiast przy małych objętościach każde potknięcie będzie widoczne.

Co jeszcze przyczynia się do stworzenia idealnej kępki?
Oczywiście należy tu nadmienić o dobrej jakości produktach. Najważniejszy w całej stylizacji rzęs jest klej. To on odgrywa główną rolę. Musi być szybkoschnący, dlatego bardzo ważne jest nasze tempo pracy. Klej nie może wyschnąć w trakcie gdy będziemy przenosić go wraz z kępką na rzęsę naturalną. Przy wkładaniu do kleju staraj się zanurzyć około 1-2 mm nóżki, gdyż zbyt głębokie maczanie sprawi, że nasza nóżka się wydłuży, a w efekcie kępka złoży. Pamiętajmy o odpowiednich warunkach jakie muszą panować w pomieszczeniu, idealne dla danego kleju. Ma to duże znaczenie w trwałości stylizacji.

Ogromny wpływ na naszą pracę ma sprzęt na jakim pracujemy. Mowa tu o pęsetach.

Pęseta jaką pracujemy powinna mieć idealną powierzchnię styku oraz wzorowo leżeć w dłoni. Jest to narzędzie, którym pracujemy kilka godzin dziennie dlatego musi z nami bezbłędnie współpracować. Nie może być ani za ciężka ani za lekka, za miękka czy też za twarda. Musi być wprost idealna! Każda z nas na pewno ma kilkanaście pęset w swojej kolekcji ale tylko jedna jest tą ulubioną.
Na zakończenie chciałabym jeszcze wspomnieć o ważnym, a często pomijanym aspekcie wśród klientek a mianowicie - o pielęgnacji domowej. Odgrywa ona niezwykle istotną rolę w utrzymaniu higieny oczu oraz estetycznym wyglądzie naszych rzęs. Regularne stosowanie pianki lub szamponu do rzęs sprawi, że stylizacja będzie świeża, puszysta, rzęsy wolne od wszelkiego rodzaju zabrudzeń spowodowanych codziennym makijażem, kremami czy też potem oraz co ważne przedłuży trwałość aplikacji.

Instruktor Beauty Lashes Karolina Drenda
Powrót