Trwałość rzęs latem

Trwałość rzęs latem

Tym razem nasza instruktorka Maria Marciniszyn postanowiła napisać dla Was kilka słów na temat stylizacji rzęs latem. 

Trwałość rzęs...
Zmora wielu stylistek....
Na początku kariery każdą gorzej trzymającą się stylizację uznajemy za ogromny cios w nasze umiejętności: czy to moja wina? Czy ja zrobiłam coś źle, a może klej nie kleił tak jak powinien? Może klientka miała wzmożoną wymianę rzęs? Nie można też zapominać o tym że może to klientka nie dostosowała się do naszych zaleceń...

Z biegiem czasu i zwiększającym się doświadczeniem zaczynamy poznawać rzęsy klientek, jak również ich zachowania - każda z nas ma wśród swoich klientek -skubiące perełki lub malujące rzęsy- które twierdzą , że absolutnie tego nie robią... no cóż takie uroki naszej pracy. Nie mniej jednak z biegiem czasu potrafimy ocenić czy słaba trwałość aplikacji jest z naszej winy czy może jednak to wina klienta.
Należałoby przypomnieć, iż latem trwałość rzęs może być mniejsza niż zimą.

Mówi się, że o ile w zimie uzupełnienie rzęs można wykonywać do czterech tygodni, tak latem rekomendujemy wykonać je do maksymalnie trzech tygodni. Różnica ta jest spowodowana tym, iż w lecie szybciej rosną nam włosy i paznokcie, a co za tym idzie- i rzęsy, dlatego trzeba szybciej pojawić się na uzupełnieniu. W lecie również należy szczególnie uwrażliwiać nasze klientki na pielęgnację pozabiegową.

U większość z nas zmieniają się warunki w gabinecie jest zdecydowanie cieplej, a jak wiemy im cieplej tym szybciej klej wiąże, dlatego należy zwrócić uwagę czy nie musimy wymienić kleju na nieco wolniejszy.
Aby uniknąć bardzo szybkiej polimeryzacji kleju nie pracujmy przy oknie gdzie mocno świeci słońce, ponieważ klej może szybciej zastygać -jest cieplej i istnieje ryzyko, że mniej doświadczone stylistki będą kleiły na sucho.
Pamiętajmy również o odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu dla poprawnej polimeryzacji kleju.
Bardzo polecam pracować z klejem zgodnie z zaleceniami producenta.

Nauczmy się pracować z kroplą kleju, obserwujmy ją:
  • klej musi tworzyć idealną kopułkę,
  • nie może być zbyt gęsty ani zbyt leisty.

W okresie letnim zrezygnujmy z przyspieszaczy kleju, gdy mamy bardzo ciepło w pomieszczeniu (znów , aby nie kleić na sucho).

Drogie stylistki nie zapominajmy, że czy to latem czy zimą najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie rzęs, czyli:
Wykonaj bardzo dokładny demakijaż rzęs , powiek i przestrzeni między rzęsami!
Jeśli używasz pianki do rzęs zwróć szczególną uwagę na dobre spłukanie jej z całej powierzchni rzęs oraz przestrzeni między rzęsami.
Zawsze używaj cleanera oczyść rzęsy i przestrzenie między rzęsowe, odczekaj aż rzęsy wyschną.
W okresie letnim polecam przetrzeć cleanerem pasek rzęs syntetycznych (pamiętaj aby używać bardzo małej ilości produktu i poczekaj aż całkowicie odparuje).Kochane stylistki uświadamiajmy nasze klientki: klej ostatecznie utwardza się do nawet 48 godzin, gdy jest bardzo ciepło kosmetyki które nakładają klientki na twarz (kremy z filtrami, lub do opalania) mogą spływać na rzęsy, gdyż w wysokich temperaturach stają się nieco bardziej płynne, a gdy osiądą na rzęsach mogą zaburzyć proces polimeryzacji kleju - rada dla stylistek: można korzystać z preparatów na zakończenie zabiegu które powodują przyspieszenie polimeryzacji kleju.
Należy unikać kontaktu rzęs z wodą mocno chlorowaną (basenową) o ile jest to możliwe po kąpieli wodnej przepłukać rzęsy zwykłą wodą lub solą fizjologiczną.
Należy szczególną uwagę zwrócić na preparaty do opalania, aby nie dostawały się w okolicy oka - lepsze będą kremy o gęstej konsystencji niż płynne olejki.
Należy absolutnie zrezygnować z kosmetyków do twarzy w sprayu o ile nie mamy pewności że są one wolne od substancji oleistych.
Do pielęgnacji rzęs sztucznych używajmy tylko kosmetyków do tego przeznaczonych.


Życzę wielu udanych aplikacji oraz zadowolonych i dbających o przedłużone rzęsy klientek.
Wasza Instruktorka Marysia
Powrót