Modelowanie oka przy pomocy skrętów.

Modelowanie oka przy pomocy skrętów.

Cześć! Dziś nasza instruktorka Kasia Kubik 

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jak idealnie dobrać skręt rzęs do oczu Twojej klientki?
Nawet dla stylistek z kilkuletnim doświadczeniem nadal stanowi to nie lada wyzwanie.

Każda kobieta została stworzona inaczej.
Inna figura, rysy twarzy, kolor oczu i włosów ale też asymetryczność twarzy :) 

Dostępne są rzęsy o zróżnicowanym podkręceniu, długości i grubości.
Doradzając klientce odpowiednią stylizację powinnyśmy brać pod uwagę jej preferencje, a przede wszystkim kondycję rzęs naturalnych, jej typ urody, kształt oka oraz wiek.
Pamiętajmy, aby efekt był zachwycający, a nieprzerysowany.
Przy pięknych, młodych i zdrowych kobietach nie bójmy się zaszaleć z podkręceniem oraz nieco dłuższymi rzęsami niż naturalne.
W przypadku kobiet w dojrzałym wieku należy postawić na rzęsy o minimalnym skręcie jak najbardziej zbliżonym do naturalnego oraz sięgnąć po krótsze rzęsy. Należy zmierzać do efektu starannie wytuszowanych rzęs.

Różnice w skrętach rzęs.
Firma Beauty Lashes oferuje rzęsy w skrętach B, C, D oraz z najnowszej kolekcji Mink Matt Lashes C, CC, D i LC.
Nowa linia rzęs matowych to zarazem klasa i elegancja sama w sobie. Ponadto, występują aż w czterech, nietypowych skrętach.

Skręt B charakteryzuje się delikatnym, naturalnym podkręceniem. Aplikując ten rodzaj produktu uzyskamy efekt najbardziej przypominający rzęsy naturalne klientki. Najczęściej tego typu rzęsy wykorzystywane są w aplikacjach przy małych bądź wypukłych oczach.

Rzęsy o skręcie C generują mocniejszy efekt. Ich zadaniem jest otworzenie oczu klientce. Produkt zalecany jest m. in. dla posiadaczek oczu w kształcie tzw. ,,migdałków”.

CC to pośredni skręt, który jest wykorzystywany do idealnych przejść między rzęsami o podkręceniu C i D, aby zapobiegać tworzeniu się tzw. ,,schodków”. Kąt zagięcia rzęsy wynosi 65 stopni.

Rzęsy o skręcie LC charakteryzują się prostą podstawą u nasady i wygięciem C w górę. Przeznaczone są dla klientek, które mają głęboko osadzone oczy. Dzięki nim łatwo uzyskamy efekt liftingu rzęs i eyelinera.

Skręt D dedykowany jest widowiskowym, wręcz teatralnym stylizacjom. Najbardziej trafny będzie dla klientek z oczami klasycznymi oraz ,,migdałkami”, pod warunkiem, że nie będą mieć głęboko osadzonych oczu, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że rzęsy będą opierać się o powiekę. Ponadto, rzęsy o skręcie D często są wykorzystywane przy opadającej powiece w celu uniesienia kącika zewnętrznego oka.Skręt rzęs a typ oka.
Przed rozpoczęciem aplikacji, powinnyśmy określić kształt oka klientki.
Najlepszym sposobem jest zrobienie zdjęcia osobie poddającej się zabiegowi stojącej na wprost przed obiektywem aparatu fotograficznego. Oczy klientek różnią się kształtem, wielkością oraz osadzeniem. Mogą być małe, duże, wąskie, szerokie, blisko osadzone bądź daleko osadzone.

Najbardziej pożądane są oczy klasyczne, do których pasuje każdy rodzaj stylizacji. Są odpowiedniego kształtu, rozmiaru i symetrycznie osadzone.


W jaki sposób idealnie dobrać skręt rzęs do poszczególnych typów i kształtów oka naszych klientek.

Oczy klasyczne - do tego typu oczu pasuje każda stylizacja. W tym przypadku powinnyśmy przede wszystkim kierować się preferencjami naszych klientek. W zakresie wyboru skrętu rzęs pozostawiona jest dowolność.

Oczy wąskie i podłużne tzw. ,,migdałki” nie sprawiają problemów, gdyż można zaproponować jak w przypadku oczów klasycznych każdy rodzaj stylizacji. W doborze skrętu rzęs sugerujemy się jedynie osadzeniem oka. Jeśli oczy są głęboko osadzone, powinnyśmy wybrać skręt B bądź C, tak aby rzęsy po wykonanej aplikacji nie opierały się na powiece.

Oczy małe - przy małych oczach należy skupić się na ich otworzeniu oraz powiększeniu. Rzęsy o skręcie B i C o mocnym zagęszczeniu będą najlepszą opcją.

Oczy duże i okrągłe - tego typu oczy nie wymagają długich rzęs. Niewskazany jest mocny skręt, dlatego powinnyśmy zaproponować naszej klientce rzęsy krótsze o mniejszym skręcie, aby zachować równowagę między dużymi i okrągłymi oczami a nieprzerysowanym końcowym efektem aplikacji.

Oczy wypukłe - najlepszym rozwiązaniem byłaby aplikacja wykonana rzęsami o minimalnym podkręceniu, czyli B przy wykorzystaniu krótkich rozmiarów.

Tzw. ,,opadająca powieka” - powinnyśmy postawić na zagęszczenie i otworzenie oka przy wykorzystaniu dłuższych rozmiarów rzęs o mocniejszym podkręceniu w kąciku zewnętrznym.

Mieszanie skrętów rzęs.
Kiedy i w jaki sposób?


Z omówionych typów oka najbardziej problematyczne jest to z opadającą powieką. Co zrobić, aby uniknąć efektu ciężkiego, przymkniętego oka? Jednym ze sposobów radzenia sobie z tą przypadłością jest mieszanie skrętów. Nie należy łączyć rzęs o minimalnym i maksymalnym podkręceniu. Najumiejętniej mieszać ze sobą dwa skręty albo B i C albo C i D.
Warto pamiętać, że rzęsy tej samej długości w innych skrętach będą różnej długości. Dla przykładu rzęsy o skręcie C 11 mm będą mieć zbliżoną długość do rzęs o skręcie D 12 mm. Bardziej podkręcone będą odpowiadać mniejszemu o jeden rozmiarowi rzęsom o skręcie łagodniejszym.
Przy opadającej powiece powinnyśmy skupić się na uniesieniu zewnętrznego kącika, dlatego warto od środka oka do tego kącika zaaplikować rzęsy o większym skręcie np. D. Z kolei od środka w kierunku do kącika wewnętrznego wykorzystajmy rzęsy krótsze o mniejszym skręcie np. C.
Powrót