Jak ożywić oko kolorem?

Jak ożywić oko kolorem?

Dzisiejszy artykuł napisała dla Was nasza instruktorka - Marta Szałkowska. 

JAK OŻYWIĆ OKO KOLOREM?

Witam, nazywam się Marta Szałkowska. Jestem Instruktorem marki Beauty Lashes. W dzisiejszym artykule chciałabym przybliżyć Wam temat urozmaicenia stylizacji za pomocą kolorów.

Stylizacja rzęs wpisała się w trend dzisiejszych usług kosmetycznych. Zróżnicowane style, różne rodzaje skrętów i co najciekawsze, szeroka gama kolorystyczna, sprawia, że stylizacja rzęs stała się pewną formą sztuki.
Od lat w stylizacji rzęs królowała czerń, jednak kolorowe rzęsy pomogą wyrazić indywidualność.
Co za tym idzie?
Już nie chodzi o to by tylko zintensyfikować naturalny kolor i kształt oczu.
Barwa rzęs ma być dopełnieniem koloru tęczówki, kontrastem lub barwą ją podkreślającą.

Kolorowe rzęsy nie są zazwyczaj stosowane jako wykonanie stylizacji całego oka, a częściej jako podkreślenie lub ożywienie wyrazu twarzy.

Kolorowe rzęsy występują w dwóch wariantach: „pełne”, stosowane jako dopełnienie stylizacji klasycznych oraz „ombre” (charakteryzują się kolorowymi końcówkami rzęs, dają efekt poświaty koloru na rzęsach) do wykonywania pełnych stylizacji. Warte do zastosowania gdy klientka nie jest w pełni zdecydowana na intensywny kolor, a jedynie delikatne podkreślenie. Bardzo często stosowane dla klientek Biznesowych, które zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na kontrowersyjny wygląd.

Podczas wykonywania kolorowych stylizacji należy zachować pewne standardy.
Warto kierować się poniższymi sugestiami, nie zapominając jednak, o typach urody, które wyznaczają porę roku każdej osoby, a tym samym jej charakterystyczne cechy.Jak dobrać rzęsy do koloru tęczówki?

 • OCZY NIEBIESKIE, SZARE: 
  Kolor harmonijny: srebrny, niebieski, zieleń, grafit, pastelowy róż,
  Kolor kontrastujący : złoty, fiolet, bordo, ciemny róż, brąz, pomarańcz, 
 • OCZY PIWNE:
  Kolor harmonijny: beż, brąz, szary, brzoskwiniowy, koralowy, 
  Kolor kontrastujący: fiolet, niebieski, zieleń,  
 • OCZY CIEMNOBRĄZOWE:
  Kolor harmonijny: brąz, łososiowy, brzoskwiniowy,
  Kolor kontrastujący: złoty, fiolet, zieleń, turkus, 
 • OCZY ZIELONE:
  Kolor harmonijny: błękit, żółty, zielony,  
 • Kolor kontrastujący: fiolet, wrzos, miedziany brąz, czerwień.

Musimy jednak pamiętać, że przede wszystkim powinna być to taka kolorystyka w której będziemy czuć się dobrze. Kolorowe rzęsy możemy zastosować jako dopełnienie czarnej stylizacji, dodać delikatny akcent w zewnętrznym kąciku oka lub w promieniach w stylizacji KIM. Jednak nie zawsze trzymajmy się sztywnych reguł. Czasami warto dać ponieść się wyobraźni i wykonać innowacyjną stylizację, pełną kolorów, tęczową, a zarazem indywidualną. Rozpoczynający się letni okres jest na to idealnym momentem.

Użycie kolorowych rzęs ma w sobie niezaprzeczalny argument – każda taka stylizacja staję się niepowtarzalna, idealnie wpasowuje się w Twoje portfolio. Często słyszę stwierdzenie „nie to nie dla mnie” – Jeśli nie dla Ciebie to dla kogo? Nie bójmy się wykorzystywać potencjału wynikającego z kolorowych stylizacji. Namawiajmy swoje Klientki do stosowania tego rodzaju zabiegów. Jak wspomniałam na początku artykułu, stylizacja staje się formą sztuki, każda stylizacja jest indywidualna.

Warto skorzystać z dedykowanych szkoleń z wykorzystaniem kolorowych stylizacji. Pomagają one poszerzyć horyzonty i dodać pewności siebie. Należy bowiem pamiętać, że w roli stylistki jest nie tylko wykonanie perfekcyjnie technicznej stylizacji, a sprawienie, aby nasza Klientka poczuła się wyjątkowo i z przyjemnością wracała na kolejne wizyty.
Powrót