Czy to wymarzony zawód dla Ciebie?

Czy to wymarzony zawód dla Ciebie?

Stylistka rzęs -czy to wymarzony zawód dla Ciebie?

Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie temat dzisiejszego wpisu.
Jest to związane z popularnością szkoleń ze stylizacji rzęs.

Zawsze pytam nowe kursantki o motywy ich decyzji, dlaczego właśnie ten zawód wzbudził ich zainteresowanie!?

Powody, które podają są bardzo różne: chęć rozwoju w zawodzie związanym z kosmetyką, marzenie o pracy stylistki rzęs, chęć zmiany zawodu (często wypalenie w poprzedniej pracy), ciekawość czy dadzą radę, wysłanie na szkolenie przez pracodawcę, bo koleżanka robi rzęsy i na tym zarabia, więc ja też chcę. Często decyzja o wyborze szkolenia jest podejmowana pod wpływem chwili i wielkiej wiary we własne możliwości. Niestety na szkoleniu następuje zderzenie z rzeczywistością. Coraz więcej jest zapytań o szkolenia z metod objętościowych z pominięciem metody podstawowej oraz takich, które obejmują wszystkie metody w jednym, byle szybciej. Nie tędy droga.

To wszystko powoduje, że zastanawiam się czy wiecie drogie Panie z czym tak naprawdę związana jest nasza praca. To długotrwałe, wielogodzinne siedzenie w pochylonej pozycji ze wzrokiem skupionym na maleńkich rzęsach, przekładanych kilkaset razy pęsetami w trakcie jednej stylizacji. Jednoczesna praca obiema rękami prawą i lewą, z tym, że każda robi co innego. Jest to potrzeba ciągłego szkolenia i ćwiczeń, bo kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu (w przypadku stylizacji rzęs wręcz cofa się).

Jest to praca w usługach, a co za tym idzie - ciągły kontakt z klientami o coraz większych wymaganiach. To trudna umiejętność doboru metody i sposobu modelowania oka do klientki, jakości jej rzęs - tak żeby nie zniszczyć rzęs naturalnych i sprostać jej oczekiwaniom. Te elementy i wiele innych sprawiają, że nasza praca nagle okazuje się trudniejsza niż się wydawało.

Ulubionym zdaniem kursantek jest -->
Jak Pani to robi, to wydaje się takie łatwe!?!!


Jeśli nie przeraziłaś się powyższymi elementami i mimo wszystko chcesz się uczyć stylizacji rzęs to jesteś dobrym materiałem na stylistkę. Co jest takiego w tym zawodzie, że jeszcze go lubię? Właśnie te elementy, które wymieniłam. Zawsze lubiłam zajęcia, które wymagały precyzyjnej, żmudnej pracy ale efekt końcowy dawał mi satysfakcję. Poza tym wszelkie zajęcia manualne, plastyczne, szycie, szydełkowanie i inne odprężają i tak też mam gdy robię rzęsy.
Ciągła potrzeba dokształcania się sprawia, że ta praca nigdy się nie nudzi. Zawsze można spróbować nowego produktu, jakiejś nowej techniki pracy. Praca z ludźmi też nie stanowi dla mnie problemu, ponieważ lubię ludzi i kontakt z nimi. Bywają klientki trudniejsze (kursantki również) ale wiecie jak to jest, ważna jest chemia z jednymi ją mamy, z innymi nie. Ponad wszystko cenię jednak wzajemny szacunek i chęć porozumienia. Dbamy o wzajemne relacje.

A jak to jest z tymi pęsetami w obu rękach? A no tak jak z jazdą samochodem, na początku wydaje się, że nie ogarniemy tylu czynności na raz, a im dłużej ćwiczymy tym łatwiej się je wykonuje. Chodzi o pamięć ruchową. Lewa ręka zwykle na początku nie bardzo z nami współpracuje ale z czasem zaskakuje. Tak samo jest z prawidłowym umieszczaniem rzęsy sztucznej na naturalnej, z prawidłowym kierunkowaniem, modelowaniem, tworzeniem kępek. Trening czyni mistrza, więc należy dać sobie czas i szansę na nauczenie się tych nowych trudnych rzeczy. Każda stylistka kiedyś zaczynała, miałyśmy chwile zwątpienia i krytykowałyśmy własne prace. Jednak cierpliwość i ciągła chęć bycia lepszą prowadzi do perfekcji.

Uważam, że wszystkiego należy uczyć się od podstaw i bez dobrego pierwszego szkolenia z metody 1:1 się nie obejdzie.
Na tym szkoleniu przekazuje się wiedzę potrzebną na wszystkich kolejnych, więc nie sposób go ominąć.
Łatwiej mają osoby o zdolnościach manualnych ale wierzcie mi, jesteśmy w stanie nauczyć się wszystkiego jeśli tylko chcemy i mamy dużo samozaparcia.
Jeśli poczułaś się stworzona do tej bardzo kobiecej pracy, to do dzieła!

Trzymam kciuki i życzę wiele satysfakcji ze wszystkich wykonanych stylizacji.

Master Instruktor Dagmara Wloka
Powrót