Płatki czy taśma?

Płatki czy taśma?

Jakie produkty są potrzebne do zabezpieczenia dolnej powieki podczas stylizacji?

Produkty podstawowe:

Płatki hydrożelowe –
cieniutkie, dobrze wyprofilowane, bez zewnętrznej warstwy włókninowej stanowią najbardziej optymalny sposób na odseparowanie rzęs dolnych. Dodatkowo nawilżają skórę pod oczami podczas zabiegu. Kształt łezki powoduje, że można je podłożyć w najbardziej optymalny sposób. Lepszym rozwiązaniem są płatki z mniejszą ilością hydrożelu, ponieważ w trakcie pracy może nadmiernie pęcznieć i drażnić oko. Zapakowane po parze, dają gwarancję higienicznej pracy. Należy pamiętać, że nie wszystkie klientki, z różnych względów, mogą z nich korzystać. Wtedy z pomocą przychodzi taśma piankowa.Taśma piankowa – taśma elastyczna, z pianki. Jest niezastąpiona w momencie kiedy, klientce nie można zastosować płatków. Jej ogromnym plusem jest to, że nie nasiąka łzami i nie pęcznieje. Ma gładką warstwę zewnętrzną, nie odbijającą światła i można na niej łatwo pisać. Taśmę należy odpowiednio dociąć i wyprofilować do kształtu oka. Występuje w wersji cienkiej i szerokiej.

Produkty pomocnicze to różnego rodzaju taśmy, którymi możemy pomóc sobie podczas podklejania płatka lub podciągania powiek w celu uwidocznienia nasad rzęs naturalnych lub uniesienia rzęs rosnących w dół.

Taśma silikonowa – bardzo popularny rodzaj taśmy z klejem silikonowym, dzięki czemu można ją wielokrotnie przyklejać i odklejać. Dodatkowo nie ,,wpija się” w skórę co nie powoduje dyskomfortu i naciągania skóry przy odklejaniu.

Taśma papierowa – dość popularna głównie z powodu niskiej ceny. Mocno przylega do skóry.

Taśma perforowana – przezroczysta i dosyć mocna. Dobra do podciągania powiek u Pań z tłustą cerą. Nie polecamy do podklejania dolnych rzęs, ma sztywną krawędź przez co może drażnić powiekę.

Powrót