Jak się malować? Kilka ważnych zasad!

Jak się malować? Kilka ważnych zasad!

Savoir-vivre makijażu – jak malować się do pracy, szkoły i na imprezę?

Makijaż, podobnie jak ubiór, zawsze należy dostosować do sytuacji oraz miejsca, w którym będziemy się znajdować. To dlatego inaczej należy się pomalować do pracy i na co innego w make-upie możemy sobie pozwolić, wybierając się na imprezę. Czy są jakieś ogólne zasady make-upu do pracy, szkoły i na imprezę? Oczywiście, że tak!

Makijaż – od czego należy zacząć?

Bazą każdego makijażu jest zdrowo wyglądająca skóra, o którą każda kobieta powinna szczególnie dbać, niezależnie od tego, czy ma 20 lat, czy 60. W pielęgnacji cery najważniejsze są odpowiednie nawyki. Rano przed nałożeniem makijażu należy umyć twarz specjalnym żelem, następnie przetrzeć ją wacikiem nasączonym tonikiem, a następnie nałożyć cienką warstwę kremu na dzień, dobranego do naszego typu skóry.

Wieczorna pielęgnacja twarzy jest równie ważna. Mówi się, że wieczorny demakijaż i pielęgnacja cery powinny trwać tyle samo czasu, ile zabrało nam nałożenie makijażu. Zaczynamy więc od usunięcia makijażu płynem/mleczkiem do demakijażu (lub specjalnym cleanerem w przypadku posiadania sztucznych rzęs – więcej o pielęgnacji sztucznych rzęs przeczytasz w naszych wcześniejszych artykułach). Po umyciu twarzy żelem, przecieramy cerę tonikiem, kolistymi ruchami wcieramy krem na noc i wklepujemy krem pod oczy. Przed położeniem się spać warto na usta nałożyć także pielęgnacyjny balsam do ust.

Makijaż w pracy – profesjonalistki stawiają na naturalność!

W miejscu pracy chcemy być doceniane, chcemy w oczach przełożonego, współpracowników i klientów uchodzić za profesjonalistki. Na nasz profesjonalizm składa się nie tylko doświadczenie i wiedza, ale także to, jak wyglądamy. Oczywiście schludny ubiór to podstawa, ale nie należy zapominać o odpowiednim makijażu, a ten przede wszystkim nie powinien być intensywny. 

Jakie w takim razie zasady obowiązują w make-upie „służbowym”?

W make-upie do pracy rządzi zasada im mniej, tym lepiej, co nie oznacza, że powinnyśmy całkowicie zrezygnować z używania kosmetyków. Makijaż powinien podkreślać atuty naszej urody, ale nie może nas przerysowywać. Użycie cieni do powiek w intensywnych kolorach czy przesadnie ciemnych szminek może świadczyć o braku profesjonalizmu w pracy. Na liście zakazanych kosmetyków do pracy są także te, które bazują na perłowych odcieniach, więc lepiej zrezygnować ze srebrzystobiałych cieni i lśniących błyszczyków, a zamiast tego postawić na produkty z matowym wykończeniem. Nasz naturalny makijaż powinien opierać się na beżach i delikatnych różach – takie połączenie zawsze wygląda modnie i elegancko.

Wiele kobiet zastanawia się, czy rzęsy sztuczne to dobre rozwiązanie do pracy. Odpowiedź jest jedna: tak, jeśli zachowamy umiar. Idealnym rozwiązaniem są rzęsy 1 do 1 lub 2 do 1, które sprawią, że nasze włoski będą gęstsze, ale w dalszym ciągu będą się prezentować naturalnie. Plusem doczepianych rzęs jest fakt, że dzięki nim spędzamy rano mniej czasu na wykonanie makijażu, jest to więc świetne rozwiązanie dla zapracowanych bizneswoman.

Makijaż do szkoły

Jak pomalować się do szkoły, by czuć się atrakcyjnie, ale jednocześnie dostosować się do sytuacji? W tej kwestii także warto postawić na minimalizm. Bazą makijażu mogą być doczepiane rzęsy, które są świetnym rozwiązaniem dla zabieganych studentek. Zdecydowanie się na metodę przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 1:1 lub 2:1 sprawi, że od razu po przebudzeniu będziemy wyglądać świeżo, a spiesząc się na wykład, wystarczy nałożyć podkład, puder, trochę różu i błyszczyk, by wyglądać rewelacyjnie!

Czas na imprezowe szaleństwo!

Każda z nas ma świadomość tego, że w makijażu na imprezę możemy sobie pozwolić na więcej. Jeśli uwielbiamy smokey-eye lub krwistoczerwoną szminkę na ustach, wyjście do klubu jest idealnym pretekstem do pomalowania się w taki sposób. Propozycją dla odważnych są kosmetyki z brokatem, które pięknie będą odbijać światło dyskotekowych lamp, ale też doczepiane rzęsy w wersji maxi, które podkreślą spojrzenie. Warto więc przed wyjściem do klubu zdecydować się na metodę objętościową Russian Volume, która da efekt głębokiej czerni rzęs i maksymalnej objętości.

Zasady savoir-vivre'u makijażowego są proste: w pracy i szkole powinnyśmy stawiać na naturalność, natomiast w przypadku wyjścia na imprezę możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa – tu sprawdzą się intensywne kolory i mocno podkreślone rzęsy. Stosując się do tych reguł, zawsze będziemy wyglądać adekwatnie do sytuacji.

Powrót