Praca Stylistki

Praca Stylistki

Dobre szkolenie

Dobre szkolenie to podstawa pracy stylistki rzęs. Zdaje się,że to oczywiste a jednak z doświadczenia wiemy, że nie do końca. Czasami trafiamy na szkolenia słabe a czasami wydaję się, że jesteśmy w stanie nauczyć się wszystkiego z filmików lub strzępków informacji na różnych grupach lub portalach społecznościowych.

Po pierwsze zadajmy sobie pytanie czy jest to praca dla nas?

Jak każdy zawód wymaga pewnych predyspozycji, wtedy praca staje się pasją, w której dążymy do mistrzostwa a nie przykrym zawodowym obowiązkiem od – do.

Zacznijmy od trudniejszych stron wykonywania stylizacji :

- pozycja siedząca ,wymagająca stałego pochylania nad klientką obciążająca kręgosłup, ramiona, nadgarstki,

- wzrok skupiony na niewielkich elementach przez długie godziny,

- praca z oparami kleju,

- praca z klientem,

- stała potrzeba kształcenia i poznawania nowych metod i produktów,

- długa i żmudna praca wymagająca powtarzania tych samych czynności.

Dla doświadczonych stylistek są to normalne składowe zawodu natomiast dla osób zaczynających przygodę z rzęsami sztucznymi mogą okazać się problematyczne.

Każdy z tych elementów wymaga odpowiedniego podejścia do tematu.

O kręgosłup i ramiona możemy odpowiednio zadbać, siadając w prawidłowej pozycji przy dobrze dobranych sprzętach.

Oczy wymagają odpowiedniego oświetlenia pola pracy a osoby z wadami wzroku powinny od początku zadbać o dobre okulary lub soczewki dostosowane do stanowiska pracy.

Na co dzień powinnyśmy używać maseczek ochronnych aby nie wdychać oparów.

Praca z klientem wymaga od nas empatii, uśmiechu, cierpliwości. W dużej części to od nas zależy jak ułożą się kontakty z klientami sympatia i uśmiech wracają w drugą stronę. Wiadomo, że mogą zdarzyć się sytuacje różne ale na tym polega praca z ludźmi.

Branża kosmetyczna to jedna z prężniej rozwijających się dziedzin a więc i w rzęsach wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie – metody, produkty i zasady postępowania z nimi. Dlatego my stylistki stale powinnyśmy odświeżać swoją wiedzę.

Tak czasami lepimy sztuczne rzęsy przez wiele godzin co wymaga nie małej cierpliwości. Spójrzmy na to z innej strony - jest to czas, w którym możemy przemyśleć różne sprawy a reakcja klientki wynagrodzi nam trudy pracy :-)

Myślę, że ogromne znaczenie ma poczucie estetyki, wyobraźnia i zdolności manualne, które będziemy wykorzystywać przy każdej kolejnej klientce.

Oczywiście na początku nie unikniemy pewnych błędów ale na pewno będzie ich mniej po dobrym szkoleniu.

Czym charakteryzuje się dobre szkolenie ?

Przede wszystkim jest podzielone na teorię i praktykę .Niestety nie da się wykonywać dobrych prac nie mając kompletnie podstaw teoretycznych.

Praktyka ma za zadanie nauczyć odpowiednich zachowań w trakcie pracy, które nie tylko ułatwią prawidłowe wykonanie stylizacji ale również je przyspieszą.

Szkolenie powinno być dostosowane do aktualnego poziomu kursantki .

Często zdarza się ,że Panie chcą za dużo na raz umieć i osiągają dokładnie odwrotny efekt bo żadnej z metod nie umieją perfekcyjnie. Należy pamiętać ,że jak każdy artysta doskonali swój warsztat pracy tak i nasza praca wymaga wielu godzin ćwiczeń i doświadczenia a do tego potrzebny jest czas.

Wiedzę należy odświeżać to czego uczono wiele lat temu nie koniecznie sprawdzi się obecnie ,szczególnie w stylizacji rzęs.

Pamiętajcie, że trudniej jest wyeliminować złe nawyki niż nauczyć się dobrze od początku, taką szansę daje dobre szkolenie podstawowe na, którym powinnaś otrzymać całą podstawowa wiedzę potrzebną również w bardziej zaawansowanych metodach.

Instruktor potrafi wyłapać błędy i czasami wystarczy poprawić drobny element a praca jest diametralnie lepsza.

Zwykle instruktorzy oferują również "opiekę" i pomoc merytoryczną po szkoleniu a często są wsparciem dla początkujących stylistek w początkach ich drogi.

Cieszymy się gdy kursant/kursantka osiąga sukcesy w stylizacji i rozwija się - bo na tym polega nasza praca .

Dobre strony pracy stylistki to niewyobrażalna radość z wykonania świetnej stylizacji, kontakt z ludźmi, możliwość stałego rozwoju a tak naprawdę to za każdym razem praca wygląda inaczej bo każda klientka jest inna a to stanowi wyzwanie.

Życzymy Wam samych idealnych stylizacji, fantastycznych klientek i dobrych szkoleń.

Zapraszamy na szkolenia do naszego centrum szkoleniowego Beauty Lashes przy Nails Company w Zabrzu ul. Roosevelta 120a. Informacje znajdziecie na www.beautylashes.pl w zakładce szkolenia.

Aktualny terminarz szkoleń dostępny na naszym profilu facebookowym.

Powrót