Letnio czyli lekko czyli stylizacja rzęs 2:1

Letnio czyli lekko czyli stylizacja rzęs 2:1

Często klientki zastanawiają się, którą metodę stylizacji wybrać na początek lub która z nich będzie wyglądała najbardziej naturalnie.

W tym artykule przybliżę Wam czym charakteryzuje się doczepianie rzęs metodą 2 do 1.

Jak pewnie wiecie metod stylizacji jest bardzo dużo, różnią się techniką pracy i różnie są nazywane co dezorientuje klientki. Naszym zadaniem jako stylistek jest wytłumaczenie co będzie dla Pani najlepsze i dlaczego.

Nasza metoda nazywana jest rzęsy 2 do 1, 2:1, 2D, małe objętości, mini volume… Te wszystkie nazwy określają rzęsy doczepiane w formie kępek. Kępkę tworzą dwie sztuczne rzęsy ułożone w literkę V. Istnieje sześć sposobów tworzenia kępek w technice 2D: metoda dokładana, drapana, szarpana, bujana, przekładana i metoda tworzenia kępek w palcach.

Dużo, prawda?

Tak naprawdę wybieramy sobie jedną technikę, która najlepiej nam wychodzi a kępki są idealne, równo i symetrycznie rozłożone i tworzą piękne wachlarze. Dwie doczepione rzęsy do jednej naturalnej to niewiele a osiągnięty efekt zależy od kilku czynników.

Pierwszym jest grubość doczepianej rzęsy, dobieramy ją w stosunku do jakości włosa naturalnego i zwykle korzystamy z grubości 0,10mm i 0,07mm.

0,10 mm daje efekt bardziej wyrazisty, mocniejszy natomiast 0,07mm sprawia, że oko wygląda bardziej naturalnie. Im cieńsze rzęsy tym przyjemniejsze w noszeniu.

Staraj się zadbać o to by kleju było jak najmniej aby nie obciążał i nie usztywniał dodatkowo kępki.

Drugi czynnik stanowi wybrany skręt czyli profil rzęsy w 2 do 1 .Jak już pewnie wiecie Beauty Lashes w swojej ofercie posiada trzy rodzaje skrętów: B, C, D.

Każdym z nich uzyskamy inny efekt, ale możemy je też wymieszać ze sobą. Skręt B to niewielkie podwinięcie widoczne głównie z boku, C to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj skrętu, ładnie otwiera oko, widoczny z przodu jednocześnie nie przesadzony, D to profil dla odważniejszych klientek, które chcą mieć dobrze widoczne doczepiane rzęsy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz rzęsy o wszystkich wymienionych profilach: profil Bprofil Cprofil D.

Jeśli mieszamy skręty to tylko sąsiadujące ze sobą.

Trzeci czynnik stanowi ilość, jakość i barwa naturalnych rzęs klientki, każda jest inna i ta sama stylizacja na różnych oczach też wygląda inaczej. U klientek z rzadszymi, jasnymi rzęsami efekt będzie delikatniejszy.

Czwarty czynnik to kształt, wielkość, osadzenie, rozstaw oczu naturalnych. Do nich dopasowujemy sposób stylizacji oka a jest ich więcej niż popularne kocie oko i lalka ale tę kwestię pewnie znacie z odbytych szkoleń. Rzęsy 2do1 to sposób łagodnej stylizacji a dzięki temu, że włosków w kępce jest mało to jest lekka a jednocześnie bardzo wymagająca dla stylistki. W małych objętościach bardziej zwracają uwagę błędy w kierunkach, brak rzędowości i brak płynności przejść, sklejki.

Podczas szkoleń większym wyzwaniem dla początkujących stylistek są właśnie małe objętości, pierwsze efekty widać późno i bywa, że jest to źródłem stresów w trakcie pierwszych stylizacji.

Natomiast efekt jaki uzyskujemy jest wart pracy i wielu godzin ćwiczeń idealnych kępek. 

Bywa, że klientki zamiast zrobić sobie delikatne, trwałe rzęsy wybierają gotowe rzęsy na pasku, którymi ciężko jest uzyskać bardzo naturalne efekty.

Rzęsy na pasku przykleja się na specjalny klej i nigdy nie ma gwarancji, że w trakcie ważnej imprezy nie odkleją się, poza tym nie specjalnie sprawdzą się na wakacjach podczas morskich kąpieli w przeciwieństwie do wyklejanych pojedynczo rzęs sztucznych.

Rzęsy na pasku należy też odpowiednio dociąć i dopasować do kształtu oka i powieki więc chyba lepiej oddać się w ręce dobrze przeszkolonej stylistki, która kompleksowo zadba o największą ozdobę naszej twarzy -oczy.

Powrót