​Zanim zdecydujesz się na przedłużanie rzęs – co musisz wiedzieć?

​Zanim zdecydujesz się na przedłużanie rzęs – co musisz wiedzieć?

Jeśli nigdy nie decydowałyśmy się na zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs, bardzo często w naszych głowach pojawiają się liczne pytania, które są skutkiem krążących wśród kobiet mitów na temat sztucznych rzęs. Ile trwa przeciętny zabieg? Jaka ilość włosków zostanie przyklejona oraz po czym poznać profesjonalną stylistkę rzęs?

Czy trafiliśmy na profesjonalną stylistkę rzęs? Pytania, które to zweryfikują.

Mimo że zabieg przedłużania rzęs jest aktualnie bardzo modny i decyduje się na niego coraz więcej kobiet, decyzji o doczepieniu sztucznych włosków nie należy podejmować pochopnie. W końcu stylizacja dotyczy okolic oczu, więc bardzo delikatnej strefy twarzy. To dlatego przed zabiegiem należy przeprowadzić swego rodzaju wywiad, nie tylko środowiskowy (zbierając informację na temat stylistki wśród osób, które skorzystały z usług), ale też z samą stylistką. Przygotowaliśmy kilka pytań, które warto zadać stylistce, a na podstawie udzielonych odpowiedzi będziemy w stanie określić, czy trafiliśmy na profesjonalistkę, czy też osobę, która niewiele wie o profesjonalnych zabiegach przedłużania rzęs.

Jakie produkty są używane do stylizacji rzęs? Ile kosztują?

Wzrost popularności sztucznych rzęs sprawił, że coraz więcej kobiet chce świadczyć usługi przedłużania włosków, widząc w tym dobry sposób na dochodowy biznes. Konsekwencją takiego myślenia jest zakup produktów niskiej jakości w zaskakująco niskich cenach. Oczywiście można się domyślać, że w tym przypadku cena = jakość. Kosmetyczka bądź stylistka rzęs, która potwierdzi, że pracuje na tanich produktach, jednocześnie podkreślając, że dzięki temu klienta płaci mniej za zabieg, na pewno do profesjonalistek nie należy. Stylistki rzęs, które oferują wysokiej jakości usługi, pracują na produktach znanych i cenionych marek – tylko takie nie spowodują podrażnień bądź reakcji alergicznych w delikatnej okolicy oka.

Jakim sposobem przedłużane są rzęsy?

Jedyną prawidłową odpowiedzią jest: naprzemiennie. Stylistki, które najpierw aplikują rzęsy na jedno oko, a następnie na drugie, wykonują zabieg źle. Skutkiem takiego trybu pracy jest inna ilość rzęs na obu powiekach oraz sklejanie się włosków. Profesjonalna stylistka powinna rzęsy nakładać naprzemiennie – raz na prawe, raz na lewe oko, aż do ukończenia aplikacji wszystkich włosków.

Jakie produkty używane są do dezynfekcji?

Dezynfekcja akcesoriów, na których pracuje stylistka rzęs oraz skóry klientki jest niezwykle istotna. Jeśli stylistka, zapytana o produkty do dezynfekcji, ich jakość i cenę, będzie się uchylała od odpowiedzi lub nawet stwierdzi, że dezynfekcja nie jest konieczna, najlepiej nie kontynuować z nią rozmowy i po prostu znaleźć stylistkę, która fachowo podchodzi do swojej pracy. Dlaczego tak przestrzegamy przed stylistkami, które nie przykładają wielkiej wagi do dezynfekcji? Na używanych podczas zabiegów pęsetach, jeśli nie zostały zdezynfekowane i wysterylizowane, mogą się znajdować bakterie i wirusy powodujące groźne choroby. Zwracajmy więc uwagę na sposób dezynfekcji pęset i pamiętajmy, że poza nimi, wszystkie produkty używane podczas stylizacji rzęs powinny być jednorazowego użytku.


Jak wyglądają wcześniej przeprowadzone aplikacje?

Warto poprosić stylistkę rzęs o przykładowe stylizacje, które były przez nią wykonywane. Poprzednie prace pokażą nam, jakiego efektu możemy się spodziewać. Jeśli rzęsy zaaplikowane zostały równo, nie widać odstępu od powieki lub jest on minimalny (dopuszczalny to maksymalnie 1 mm), a rzęsy przyklejone zostały od jednego do drugiego kącika oka, to mamy pewność, że ta stylistka oferuje profesjonalne wykonanie zabiegu.

Ile trwa zabieg?

Jeśli już znalazłyśmy profesjonalną stylistkę rzęs, czas umówić się na zabieg. Należy mieć świadomość tego, że ten może potrwać od godziny do nawet 3 godzin i przez ten czas należy leżeć z zamkniętymi oczami. Oczywiście długość zabiegu uzależniona jest od kilku czynników: wprawy kosmetyczki, gęstości naturalnych rzęs oraz rodzaju stylizacji, na który się zdecydowałyśmy.

Na jaki rodzaj aplikacji się zdecydować?

Rzęsy sztuczne różnią się między sobą grubością oraz rodzajem skrętu. Najchętniej wybieraną metodą przedłużania rzęs są rzęsy 1 do 1, czyli do jednej naturalnej rzęsy jest doklejana jedna sztuczna. Rzęsy po takim zabiegu są gęste, przy czym wyglądają bardzo naturalnie. Niektóre kobiety pragną jednak bardziej spektakularnego efektu. W tym przypadku stylistki rzęs mogą zaproponować metodę 2:1, 3:1, aż po Russian Volume. Faktem jest, że to właśnie stylistka powinna podpowiedzieć klientce, jaka metoda będzie dla niej najlepsza. Fachowe dobranie rodzaju rzęs oraz metody zagęszczania do typu urody, kształtu oka i oczekiwań klientki sprawi, że efekt będzie zadowalający i nieprzesadzony.

Czy naturalne rzęsy po zabiegu staną się słabsze?

Przeciwniczki sztucznych rzęs swoje stanowisko argumentują tym, że sztuczne rzęsy osłabiają naturalne włoski, co skutkuje ich szybszym wypadaniem. Należy mieć świadomość tego, że każda rzęsa ma swój indywidualny cykl wzrostu i niezależnie od tego, czy jest do niej przyklejona sztuczna rzęsa, czy też nie, kiedyś w końcu wypadnie – to całkowicie normalne. Oczywiście mając doczepione rzęsy, ten ubytek jest znacznie bardziej widoczny w porównaniu do naturalnych rzęs, dlatego co około 2-3 tygodnie należy umawiać się ze stylistką na uzupełnianie włosków. Na temat kondycji rzęs można powiedzieć więcej: rzęsy mogą stać się znacznie mocniejsze. Jak można to wytłumaczyć? Doczepiane rzęsy nie wymagają tuszowania, dzięki czemu nasze naturalne włoski nie są narażone na codzienne pocieranie ich wacikiem nasączonym płynem do demakijażu, a to powoduje, że nie są w żaden sposób uszkadzane, a ich cykl życia znacznie się wydłuża.

Do sztucznych rzęs należy się przyzwyczaić

Wiele kobiet, które po raz pierwszy decydują się na rzęsy sztuczne, nawet jeśli jest to podstawowa metoda, czyli rzęsy 1 do 1, skarżą się na dyskomfort. Przed zdecydowaniem się na zabieg, należy mieć świadomość tego, że kilka dni minie, zanim przyzwyczaimy się do bądź co bądź, obcych ciał na naszych rzęsach. Mimo tego, że rzęsy są wykonane z bardzo lekkich materiałów, takich jak jedwab, już przy metodzie 1:1 na każdym oku znajduje się od 80 do 150 rzęs, więc na pewno odczujemy różnicę i przez pierwsze dni możemy mieć wrażenie „ciężkiej” powieki. Dla porównania w metodach objętościowych na jednej powiece może się znajdować od 160 do nawet 200 sztucznych rzęs.

Co zrobić, by mieć pewność, że będziemy zadowolone z zabiegu przedłużania rzęs? Wszystko zaczyna się od wybrania profesjonalnej stylistki rzęs. To ona dopierając odpowiedni rodzaj rzęs, pracując na profesjonalnych produktach i wyjaśniając zasady pielęgnacji sztucznych włosków, sprawia, że nawet dyskomfort odczuwany w pierwszych dniach po zabiegu będzie niestraszny, jeśli nasze „nowe” spojrzenie będzie przykuwało uwagę. A przecież właśnie tego oczekujemy po zabiegu!

Powrót