​Oczaruj go spojrzeniem – idealny makijaż na randkę

​Oczaruj go spojrzeniem – idealny makijaż na randkę

Oczaruj go spojrzeniem – idealny makijaż na randkę

Nareszcie nadszedł ten moment, na który czekałaś tyle czasu. Cel, do którego dążyłaś został osiągnięty. Umówiliście się na randkę, tylko we dwoje, bez ciekawskich oczu znajomych i rodziny. Jesteś nim oczarowana i masz nadzieję, że wyniknie z tego coś więcej, niż jedno spotkanie. A może było tak, że zostaliście umówieni na randkę w ciemno? Twoja przyjaciółka chce was zeswatać. Takich propozycji również nie warto odrzucać, jeśli czekasz na miłość. Dlatego przygotowania do pierwszej randki zawsze zajmują wiele czasu. Warto jednak się postarać, bo pierwsze wrażenie, jakie zrobisz może okazać się kluczowe. Naukowcy dowodzą, że nową osobę oceniamy w pierwsze 11 sekund. Uwierzysz? Dziś podpowiemy Ci na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę, jeśli wybierasz się na to pierwsze wymarzone spotkanie.

Oczy to zwierciadło duszy

Wszyscy znamy to powiedzenie, ale nie zawsze przywiązujemy do niego odpowiednią wagę. A przecież właśnie tak jest. Ile razy mówimy, że komuś źle z oczu patrzy, jak ktoś nas pyta o wrażenia ze spotkania? Dlatego nasza propozycja na makijaż na pierwszą randkę to właśnie podkreślenie oka. Reszta może być delikatna i subtelna, cera matowa, lekko zaróżowione policzki to najlepsze, co można Ci doradzić. Na usta odrobina błyszczyku lub lekkiej pomadki, by wyglądały one naturalnie. A co zrobić z oczami? Warto skusić się na przedłużanie rzęs, szczególnie jeśli są one u Ciebie raczej słabe i często wypadają. Pierwsza randka może posłużyć za doskonałą motywację do tego, by zadbać właśnie o nie. Sztuczne rzęsy nie są już jak kiedyś nienaturalne i bardzo widoczne. Obecna technika kosmetyczna sprawia, że wyglądają one jak Twoje własne. Kosmetyczki poświęcają naszym rzęsom i brwiom coraz więcej czasu, ponieważ wiedzą, jak bardzo ich wygląd wpływa na cały odbiór człowieka. Są różne metody przedłużania rzęs w zależności od indywidualnych potrzeb. Może to być metoda 1:1 lub 1:2, jeśli rzęsy są naprawdę krótkie. Oczywiście rzęsy to nie wszystko. Zadbaj o to, by makijaż Twojego oka był lekki i rozświetlający. Dobrym pomysłem jest połączenie kolorów, na lato mogą to być nawet jasne neonowe barwy, używane z rozwagą sprawią, że będziesz wyglądała na młodą i radosną osobę.

Kilka porad zanim wyruszysz

Zasada numer jeden na pierwszej randce to delikatność. Bądź sobą, nie chowaj się za makijażem. Podkreśl atuty swojej twarzy, jednak staraj się nie być zbyt nachalna. Mężczyźni nie lubią mocnego wyzywającego makijażu, wtedy są przekonani, że coś przed nimi ukrywasz. A on przecież chce poznać właśnie ciebie, taką, jaka jesteś. Zasada numer dwa to trwałość. Makijaż musi utrzymać się przez całą randkę, niezależnie od tego, co będziecie robić. Nie zawsze wiesz przecież, co się wydarzy. Może wybierzecie się na rolki, albo ściankę wspinaczkową? Nawet w takich ekstremalnych warunkach chcesz wyglądać dobrze, dlatego zadbaj, by odpowiednio utrwalić makijaż. Zasada trzecia: nie wdawaj się w szczegóły. Nie opowiadaj mu, że masz sztuczne rzęsy.

To nie gra roli. Dla niego najważniejsze jest to, że pięknie wyglądasz. Nie mów, co chwilę, że boisz się, czy się nie rozmazałaś. To na pewno nie zadziała dobrze.

Gotowa na idealny wieczór

Jeśli zastosujesz się do naszych zasad i Twój makijaż będzie współgrał z Tobą, wasza pierwsza randka na pewno będzie należała do udanych i okaże się początkiem czegoś wspaniałego. Zachęcamy byś zdecydowała się na odrobinę szaleństwa i przy okazji wypróbowała jedną z metod przedłużania rzęs. Efekt pozostanie z Tobą na długo, oby Twój partner z randki również z Tobą pozostał.

Powrót