​Taśma czy płatki - oto jest pytanie!

​Taśma czy płatki - oto jest pytanie!

Taśma czy płatki? Czyli czym odseparować rzęsy dolne

My stylistkiczęsto mamy dylemat czego użyć do odseparowania rzęs dolnych podczas stylizacji. Wybór na rynku jest ogromny zaczynając od wszelkiego rodzaju taśm, przez płatki hydrożelowe z różnymi dodatkami substancji odżywczych, płatki silikonowe wielokrotnego użytku.

Tak naprawdę wiele zależy od oka klientki, jego wrażliwości, budowy, kształtu i indywidualnych preferencji. Praktycznie od początku pracowałam na płatkach hydrożelowych, do taśm nie miałam przekonania dopóki nie pojawiły się w wersji piankowej!

Przed erą taśmy Microfoam, służyły mi głównie pomocniczo do podciągania powieki górnej, opracowywania płatka od góry czy wyklejania "grzebyka" (jak ktoś pracował kiedyś na rzęsach porcjowanych, wie o czym mowa). Obecnie najchętniej stosuję taśmę piankową microfoam i płatki hydrożelowe. Może kilka słów o plusach i minusach poszczególnych akcesoriów. Płatki żelowe są najbardziej komfortowym rozwiązaniem w odczuciu klientek pod warunkiem ,że nie są na nie uczulone , nadwrażliwe lub mocno łzawiące. Różnią się zwykle kształtem, grubością a tym samym ilością żelu w nich zawartą. Mają powierzchnię zewnętrzną gładką lub pokrytą włókniną (włókninowe lepiej zabezpieczyć taśmą aby włoski nie przyklejały się do rzęs). 


I tutaj przychodzi na myśl kolejny problem mianowicie, odbijanie światła od powierzchni płatka przy matowych nie ma tego problemu i zwykle naturalne rzęski są lepiej widoczne przy gładkich wszystko zależy jak "śliska" i prześwitująca jest powierzchnia zewnętrzna płatka. Jeśli chodzi o zawartość żelu w płatku, uważam, że im cieńszy tym lepiej. Nie pęcznieje tak szybko i nie podnosi powieki. Dodatkowe substancje zawarte w płatkach(kolagen, peptydy, witamina c,a,e) mają wspomóc regenerację delikatnej skóry wokół oczu ,pomóc w pozbyciu się obrzęków ,zasinień i niewielkich zmarszczek ,a więc łączymy przyjemne z pożytecznym.

Płatki łatwo się ściągają z oka po zakończonym zabiegu. Niestety mogą również pęcznieć a wypływający żel może nieprzyjemnie podrażnić oko. Dlatego nie używamy ich przy oczach mocno drażliwych i łzawiących. Są pakowane w hermetyczne opakowania jednorazowe więc mamy pewność ,że dajemy pod oko czyściutki produkt. Możemy ich używać w warunkach domowych jako okład pod oczy.

Beauty Lashes posiada w swojej ofercie cieniutkie płatki żelowe o kształcie łezki. 

Taśma piankowa microfoam stanowi dobrą alternatywę dla płatków . Taśma dostępna jest w dwóch grubościach 5cm i 2,5 cm .Ja wolę wersję grubszą, ponieważ szerokością idealnie pasuje pod wymiar większości oczu natomiast w cieńszej wersji musimy wycinać z długości co sprawia ,że jest mniej wydajna. Taśmy są elastyczne, miękkie i matowo białe .Pokryte od spodu hypoalergicznym klejem ,którego moc możemy samodzielnie zmniejszyć dotykając kilkukrotnie jego powierzchni. Pianka nie pęcznieje podczas pracy i nie powoduje podrażnień .Ładnie odseparowuje rzęsy dolne a klej przytrzymuje niesforne rzęsy. Czasem jednak powieka jest tak zbudowana ,że dość gruba pianka unosi ją lekko wtedy lepsze rozwiązanie stanowią cienkie płatki lub inna taśma.

Taśma silikonowa to fajny produkt pomocniczy do podciągania powiek lub podtrzymywania płatków. Klej mocujący taśmę ma ciekawe właściwości ,mianowicie łatwo go odkleić nie ciągnąc skóry i można przyczepić ponownie. Taśma jest dosyć sztywna o niebieskim odcieniu ,po naklejeniu na skórę delikatnie prześwituje co sprawia ,że nie wyobrażam sobie zaklejania rzęs dolnych tym produktem bo niewiele na nim widać. Do pomocy to w tej chwili taśma numer jeden .

Taśma papierowa biała to w praktyce plasterek do mocowania opatrunków i tym w zasadzie powinna zostać. Jest cieniutka i ma dosyć ostrą krawędź ,która po zetknięciu z powieką może drażnić , nasiąka łzami . Mocno przywiera do skóry więc bezbolesne zdjęcie jej graniczy z cudem (nie mówiąc o depilacji rzęs dolnych). Świetnie sprawdza się przy opracowaniu i mocowaniu płatków. Do niedawna była bardzo popularna wśród stylistów myślę ,że głównie z powodu niskiej ceny.

Taśma perforowana jest przezroczysta co sprawia, że raczej ciężko zobaczyć na niej rzęsy naturalne. Tak jak taśma papierowa jest sztywna ,ostra i mocno przylega. Lata temu tworzyłam na niej grzebyki z rzęs wysypywanych. Można dorzucić ją do grupy taśm pomocniczych.

Płatki silikonowe wielokrotnego użytku. Hmmmm…. wygodne ale jednak wolę produkty jednorazowe .Przybrudzone klejem wyglądają nieestetycznie i nie zawsze dobrze dopasowują się do kształtu oka.

Jak widzicie wybór jest ogromny a nowinek ciągle przybywa .Testujcie ,kupujcie ,sprawdzajcie... 

Tak naprawdę co wybierzemy zależy tylko od naszych i klientek upodobań. Zachęcam do spróbowania różnych opcji i wyrażania własnych opinii.

Powrót