Niech ten dzień będzie wyjątkowy - Dzień Mamy 26.05

Niech ten dzień będzie wyjątkowy - Dzień Mamy 26.05

Dzień Matki tuż-tuż, warto więc już dziś zastanowić się nad prezentem dla ukochanej mamy, a przecież nikt nie zna jej potrzeb lepiej niż córka. Mając na uwadze, że każda kobieta (niezależnie od wieku) lubi wyglądać i czuć się wyjątkowo, świetnym pomysłem na prezent jest wizyta w salonie kosmetycznym. Dlaczego? Ponieważ zagwarantujemy najbliżej nam osobie relaks dla ciała, ale i dla ducha. Sprawdźmy zatem, jaki zabieg kosmetyczny warto zaproponować z okazji tego wyjątkowego dnia. 

Wyjątkowy prezent dla wyjątkowej osoby

Maj jest szczególnym miesiącem nie tylko dla naszych rodzicielek, ale też dla nas. To właśnie 26 maja możemy z pomocą wyjątkowego prezentu pokazać naszym mamom, jak bardzo je kochamy i jak bardzo doceniamy ich obecność w naszym życiu. Bo przecież mama jest zawsze wtedy, gdy dopada nas gorszy okres w życiu i gdy do oczu cisną się łzy – mama służy dobrą radą, ale też słowami pokrzepienia. Ta wyjątkowa dla nas osoba uczestniczy także w radosnych chwilach: pomaga nam w przygotowaniach do ślubu i cieszy się z narodzin kolejnego wnuka. To właśnie za te wszystkie chwile powinniśmy się odwdzięczyć właśnie w Dniu Matki. I o ile na co dzień być może rzadko z naszych ust pada zwrot kocham cię, tak tego dnia nie bądźmy oszczędne w słowach, a swoją więź łączącą nas z mamą podkreślmy również wyjątkowym prezentem. Jaki podarunek będzie idealny? Oczywiście sprawdzą się tradycyjne prezenty jak czekoladki czy kwiaty, ale czy nasza mama nie będzie o wiele bardziej zadowolona ze wspólnego, „babskiego” wypadu do kosmetyczki? Oczywiście, że tak!

rzęsy

Najmodniejszy zabieg u kosmetyczki: sztuczne rzęsy

Chyba nie ma kobiety, która na myśl o popołudniu u kosmetyczki nie staje się weselsza. Ilość zabiegów oferowanych przez profesjonalne salony kosmetyczne jest tak duża, że każda przedstawicielka płci pięknej znajdzie coś idealnego dla siebie, zaczynając od masażu poszczególnych części ciała, przez zabiegi poprawiające kondycję skóry, aż po zabiegi czysto estetyczne, które podkreślają atuty każdej kobiety. Do tych ostatnich należy przedłużanie i zagęszczanie rzęs. To jeden z najczęściej wykupowanych zabiegów w salonach kosmetycznych już od kilku sezonów. Właśnie dlatego warto zaproponować taką niewielką metamorfozę wizerunku swojej mamie z okazji jej święta. Dzięki nam może poczuć się i wyglądać jak milion dolarów! Tego dnia namówmy mamę na odrobinę szaleństwa i nie ograniczajmy się do naturalnie wyglądających rzęs wykonywanych metodą 1:1 lub 2:1... Postawmy na hollywoodzkie spojrzenie i zdecydujmy się na gęstą i długą firankę rzęs. W tej sytuacji najlepsze będą rzęsy 8D, które sprawią, że spojrzenie nabierze tajemniczości i seksapilu. Mamom, które lubią ekstrawagancję, na pewno taki pomysł przypadnie do gustu.

Faktem jest, że rzęsy 8D są dość spektakularne i być może nie każda mama będzie miała odwagę się na nie zdecydować. Nie oznacza to jednak, żeby rezygnować z zabiegu zagęszczania rzęs. Rozwiązaniem są rzęsy 3D wyglądające naturalnie oraz 5D, które są nieco gęstsze. Niezależnie od tego, na którą metodę zdecyduje się nasza mama, w każdym z tych przypadków będzie wyglądać rewelacyjnie, a jej spojrzenie z pewnością nabierze nowego blasku.

Sztuczne rzęsy – pielęgnacja

Po skończonym zabiegu warto wyjaśnić mamie, jak dbać o rzęsy, by efekt gęstej firanki włosków utrzymywał się jak najdłużej. Jak zatem dbać o sztuczne rzęsy? Pielęgnacja nie jest skomplikowana. Kluczowe w tej sytuacji są pierwsze 24 godziny po zabiegu. W tym czasie wysycha klej, dlatego nie możemy ingerować w przyklejone rzęsy. Musimy zaznaczyć, że przez 24 godziny po zabiegu nie można rzęs moczyć, czesać oraz wykonywać makijażu oczu. W tym czasie bezwzględnie należy unikać sauny, basenu, solarium, siłowni. Nie można także farbować włosów. Nie stosując się do powyższych zaleceń, można doprowadzić do wtórnej polimeryzacji kleju, czyli do jego rozpuszczenia, a następnie ponownego związania. Konsekwencją tego jest powstanie dużej ilości nieestetycznych sklejek.

rzęsy

Oczywiście o rzęsy należy dbać codziennie, jednak ich pielęgnacja nie jest wymagająca. Na co dzień wystarczy włoski przemywać wodą lub wodą z pianką do czyszczenia. Istotne jest także to, by unikać tłustych, oleistych substancji oraz tuszu do rzęs.

Namawiamy do tego, by dzień 26 maja spędzić ze swoją mamą na przyjemnościach. Popołudniowa wizyta w lodziarni, a potem zabieg przedłużania rzęs u stylistki? Świetny pomysł! Pokażmy swojej mamie, że niezależnie od wieku jest piękna, a zabieg zagęszczania rzęs podkreśli atuty jej urody: piękne i mądre spojrzenie...

Powrót