Produkty w stylizacji rzęs

Produkty w stylizacji rzęs

Dobrej jakości produkt jest czynnikiem niezbędnym do stworzenia perfekcyjnej stylizacji.

W sprzedaży znajduje się cała masa produktów, które służą do przygotowania oka przed zabiegiem, do jego wykonania i pielęgnacji po zabiegu.

Wiele z Was ma problem z wyborem odpowiednich i tych najpotrzebniejszych stylistce preparatów i narzędzi. Pierwszą składową cyklu naszej pracy jest odpowiednie przygotowanie oka i rzęs naturalnych do wykonania stylizacji rzęsami sztucznymi.

Cudownie jest jeśli nasza klientka przyjdzie bez makijażu, ale rożnie bywa więc pamiętaj, że musisz mieć w zasobach preparat do jego usunięcia najlepiej taki, który dodatkowo nie zatłuści skóry powiek i rzęs naturalnych. Najczęściej do przemywania wykorzystujemy czysty płyn micelarny lub jeden z płynów lub płatków nasączanych preparatem przeznaczonych do demakijażu dla posiadaczek rzęs sztucznych.

Po demakijażu musimy zadbać o odpowiednie opracowanie rzęs dolnych i zabezpieczenie ich w taki sposób by nie powychodziły w trakcie zabiegu i nie posklejały się z górnymi. Do separacji możemy wykorzystać płatki hydrożelowe o różnych kształtach i składach. Mają one za zadanie nie tylko ułatwić ale i uprzyjemnić zabieg. Nawilżają skórę powieki dolnej i odżywiają ją. Zachęcamy do wypróbowania bardzo cieniutkich płatków Beauty Lashes, które posiadają kształt ułatwiający dopasowanie ich do nawet najtrudniejszych zabiegów.

Jak pewnie wiecie nie wszystkie klientki mogą używać płatków więc alternatywą dla nich stają się różnego rodzaju taśmy np.: piankowa gruba lub cienka, sylikonowa (najczęściej stosowana pomocniczo do podciągania skóry powiek lub dodatkowego zabezpieczenia płatka). Na płatkach lub taśmie możecie Państwo wykonać mapę stylizacji czyli rozpisać rozmiary (szczególnie pomocne dla osób początkujących).

Po opracowaniu rzęs dolnych należy zadbać o odpowiednie przygotowanie rzęs górnych do doczepiania rzęs sztucznych.

Tutaj z pomocą przychodzą odpowiednie produkty płynne, zaczynając od odtłuszczacza, dostępny w dwóch opcjach w płynie Citrus Cleaner i w sprayu Cleaner Stawberry. Produkt nakładamy jest na mikro szczoteczki, którymi przesmarowujemy rzęsy od góry i od dołu. Cleaner szybko odparowuje więc na nałożenie Primera nie musimy długo czekać.

Po co Primer? Otóż po to by wytworzyć na rzęsie naturalnej film ochronny, który zwiększy przyczepność kleju.

Primer jest dostępny w sprayu w dwóch wersjach Primer odorless (bez zapachu) i Primer Strawberry (truskawkowy). Tutaj tak samo jak poprzednio nakładamy produkt na mikro szczoteczki i podobnie aplikujemy na rzęsy. Należy odczekać aż Primer dobrze wyschnie i rozczesać rzęsy szczoteczką.

Jeżeli zastanawiacie się czy produkty zapachowe powodują podrażnienia oczu, to odpowiedź brzmi - nie. Aromat jest bardzo delikatny, przez co jest bezpieczny dla oczu, a dodatkowo uprzyjemnia zabieg. Mikro szczoteczki dostępne w różnych rozmiarach główki pomagają rozprowadzać preparaty nie zostawiając włókienek .

Dobre przygotowanie rzęs naturalnych stanowi podstawę do trwałej stylizacji.

W kolejnych wpisach blogowych omówimy kolejne etapy zabiegu stylizacji.

Powrót