Poradnik stylistki rzęs - Od czego zacząć ?

Poradnik stylistki rzęs - Od czego zacząć ?

Pewnie wiele z Was zastanawia się jak zacząć przygodę ze stylizacją rzęs, która stała się jednym z popularniejszych obecnie zabiegów kosmetycznych. Najważniejsze są dobre podstawy czyli odpowiednie szkolenie, które obejmie zarówno część teoretyczną, praktyczną oraz pracę z modelką.

Idealnie jest jeśli osoba początkująca obywa szkolenia w odpowiedniej kolejności zaczynając od metody podstawowej, przechodząc kolejno od małych, średnich do dużych objętości na ,,Kardasziankach” kończąc.

Dlaczego taka ważna jest odpowiednia kolejność? Otóż dlatego ,że zwykle program szkoleń skonstruowany jest tak, żeby na każdym kolejnym kursie uczyć się czegoś nowego a nie wracać do podstaw, które powinny być nauczone i wyćwiczone na samym początku. Podstawowe szkolenie daje, Wam podstawy teoretyczne, zapoznanie z produktami, uczy jak prawidłowo przygotować stanowisko pracy, klientkę jak separować i trzymać pęsety.

Ogromną część wiedzy otrzymujecie Państwo na pierwszym szkoleniu. Potem pozostaje trening na modelkach, następnie na klientkach. Po odpowiednim wypracowaniu danej metod, można przejść do kolejnej.

Ćwiczenia manualne są ogromnie ważne w naszej pracy, ponieważ z czasem nabieramy doświadczenia i tak zwanej pamięci ruchowej a to sprawia, że pracujemy szybciej i dokładniej. W wyrobieniu tzw. pewnej ręki pomaga główka treningowa do rzęs, na której możemy ćwiczyć kolejne nowo poznane techniki zagęszczania i przedłużania rzęs. Interesuje Cię główka treningowa naszej firmy? Znajdziesz ją w naszej bieżącej ofercie - główka treningowa do rzęs.

Niezwykle ważne są indywidualne predyspozycje stylistki .

Tworzenie stylizacji wymaga wiedzy, wyobraźni, poczucia estetyki i ogromnej cierpliwości oraz chęci do stałego dokształcania się. Rynek kosmetyczny rozwija się w ogromnym tempie, stale pojawiają się nowe produkty, metody i modyfikowane są techniki tworzenia stylizacji.

Niemałą rolę odgrywa dobry wzrok , który w trakcie przyklejania rzęs sztucznych mocno nadwyrężamy ,dlatego należy już na początku zadbać o dobre oświetlenie ,ewentualnie okulary do pracy. Dużym przeciążeniom ulega również kręgosłup i nadgarstki dlatego na dobrym szkoleniu powinno się opowiedzieć o ergonomii pracy stylisty rzęs.

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ciężka i fizycznie wyczerpująca jest to praca ale z drugiej strony uśmiech klientki po zakończonym zabiegu wiele nam wynagradza.

Pamiętaj, że jeśli praca jest Twoja pasją, przestaje być pracą a staje się przyjemnością.

Zapraszamy do zapoznania z ofertą szkoleniową i terminami marki Beauty Lashes ,wszelkie dodatkowe informacje otrzymasz pod adresem info@beautylashes.pl

Powrót