Niezbędne akcesoria w pracy stylistki rzęs

Niezbędne akcesoria w pracy stylistki rzęs

Kończąc kurs stylizacji rzęs, posiadamy niezbędną wiedzę w zakresie przedłużania i zagęszczania włosków. Jeśli chcemy te usługi wprowadzić do swojego salonu kosmetycznego, musimy zadbać o to, by mieć pod ręką akcesoria do rzęs, które pozwolą nam na fachowe wykonywanie zabiegów. Co w takim razie jest potrzebne do przedłużania rzęs? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Osobom, które mają nikłe pojęcie w temacie przedłużania rzęs, wydaje się, że do wykonania zabiegu wystarczą rzęsy, klej i pęseta. Okazuje się jednak, że do profesjonalnej stylizacji rzęs potrzebna jest cała masa produktów, która wpływa na komfort pracy stylistyki, wygodę klientki oraz na efekt zabiegu. Nieumiejętne dobranie produktów może sprawić, że klientki będą niezadowolone z otrzymanego rezultatu i nigdy więcej nie powrócą do naszego salonu. Należy pamiętać, że wiedza teoretyczna w zakresie stylizacji rzęs to jedno, jednak równie ważne w zawodzie stylistki jest wybranie produktów, które spełnią oczekiwania zarówno nasze, jak i naszych klientek. Jakie akcesoria do rzęs powinny koniecznie znaleźć się w salonie kosmetycznym?

Komfortowe miejsce pracy

Być może wiele stylistek o tym zapomina, ale na nasze efekty pracy duży wpływ ma miejsce, gdzie wykonywane są zabiegi. Musimy zadbać zarówno o swoją wygodę, jak i klientek – tylko wtedy możemy mówić o profesjonalnie wykonanym zabiegu. Podstawą w tym zawodzie jest fotel kosmetyczny, na którym klientka będzie mogła się wygodnie położyć, a my będziemy mieć możliwość swobodnego przeprowadzania zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs.

Równie istotne jest krzesło, na którym siedzimy – nieodpowiednie może niekorzystnie wpływać na zdrowie kręgosłupa. Fotel musi być więc dostosowany do naszego wzrostu oraz mieć ergonomiczny kształt.

Czas na element, bez którego nie moglibyśmy przeprowadzać zabiegów, a mianowicie na oświetlenie. Światło lampy powinno być skierowane bezpośrednio na miejsce pracy, czyli na twarz klientki, dlatego warto wybrać źródło światła z giętkim ramieniem, którym można dowolnie manipulować. Bardzo istotna jest też barwa światła, która powinna mieć chłodny odcień sprzyjający pracy i skupieniu.

Produkty do przedłużania rzęs

Pęseta do rzęs to podstawowe narzędzie pracy stylistki. By zabieg przedłużania rzęs przebiegał sprawnie, pęseta powinna być lekka i co najważniejsze, musi mieć precyzyjną część styczną. Jej kształt powinien być dobierany w zależności od metody, do której będzie wykorzystywana.

Płatki kolagenowe lub taśmy piankowe są niezbędne podczas separacji rzęs dolnych i górnych. Bez oddzielenia rzęs nie jesteśmy w stanie rozpocząć zabiegu.

Cleaner i primer – zadaniem pierwszego produktu jest odtłuszczenie i oczyszczenie naturalnych rzęs klientki, natomiast primer zwiększa przyczepność doczepianych włosków.

Kolejnym niezbędnym elementem w procesie zagęszczania rzęs jest profesjonalny klej do włosków. Należy go dobrać, biorąc pod uwagę temperaturę panującą w pomieszczeniu, w którym wykonywany jest zabieg oraz zwracając uwagę na tempo pracy.

Szczoteczki silikonowe – ich zadaniem jest rozczesanie zmierzwionych włosków. Po zakończonym zabiegu każda klientka powinna otrzymać szczoteczkę do użytku domowego.

Mikroszczoteczki bezwłókienkowe – są to niewielkie aplikatory o małej główce, które nie pochłaniają wilgoci. Służą do nakładania płynnych preparatów: cleanera i primera.

Szkiełko lub pierścionek to podstawki pod klej. W zależności od preferencji stylistki, możliwe jest używanie szkiełka, które będzie się znajdować w pobliżu głowy klientki lub można się zdecydować na pierścionek ze specjalnym wgłębieniem na klej.

Ostatnim elementem, ale niezwykle istotnym, są rzęsy. Każdy salon kosmetyczny powinien być zaopatrzony w jak największą ilość ich modeli tak, by móc je dobrać do oczekiwań poszczególnych klientek.

Wyżej wymienione akcesoria do rzęs są niezbędne w pracy stylistki. Wiedza, doświadczenie, a także wybór profesjonalnych produktów sprawia, że zarówno klientki, jak i same wizażystki są zadowolone z efektów przedłużania i zagęszczania rzęs.

Powrót