Niezbędne akcesoria w pracy stylistki rzęs

Niezbędne akcesoria w pracy stylistki rzęs

Kończąc kurs stylizacji rzęs, posiadamy niezbędną wiedzę w zakresie przedłużania i zagęszczania włosków. Jeśli chcemy te usługi wprowadzić do swojego salonu kosmetycznego, musimy zadbać o to, by mieć pod ręką akcesoria do rzęs, które pozwolą nam na fachowe wykonywanie zabiegów. Co w takim razie jest potrzebne do przedłużania rzęs? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Osobom, które mają nikłe pojęcie w temacie przedłużania rzęs, wydaje się, że do wykonania zabiegu wystarczą rzęsy, klej i pęseta. Okazuje się jednak, że do profesjonalnej stylizacji rzęs potrzebna jest cała masa produktów, która wpływa na komfort pracy stylistyki i jej bezpieczeństwo (mamy na myśli ochronę przed zanieczyszczeniami, którą gwarantuje maseczka chirurgiczna), wygodę klientki oraz na efekt zabiegu. Nieumiejętne dobranie produktów może sprawić, że klientki będą niezadowolone z otrzymanego rezultatu i nigdy więcej nie powrócą do naszego salonu. Należy pamiętać, że wiedza teoretyczna w zakresie stylizacji rzęs to jedno, jednak równie ważne w zawodzie stylistki jest wybranie produktów, które spełnią oczekiwania zarówno nasze, jak i naszych klientek. Jakie akcesoria do rzęs powinny koniecznie znaleźć się w salonie kosmetycznym?

Komfortowe miejsce pracy

Być może wiele stylistek o tym zapomina, ale na nasze efekty pracy duży wpływ ma miejsce, gdzie wykonywane są zabiegi. Musimy zadbać zarówno o swoją wygodę, jak i klientek – tylko wtedy możemy mówić o profesjonalnie wykonanym zabiegu. Podstawą w tym zawodzie jest fotel kosmetyczny, na którym klientka będzie mogła się wygodnie położyć, a my będziemy mieć możliwość swobodnego przeprowadzania zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs.

Równie istotne jest krzesło, na którym siedzimy – nieodpowiednie może niekorzystnie wpływać na zdrowie kręgosłupa. Fotel musi być więc dostosowany do naszego wzrostu oraz mieć ergonomiczny kształt.

Czas na element, bez którego nie moglibyśmy przeprowadzać zabiegów, a mianowicie na oświetlenie. Światło lampy powinno być skierowane bezpośrednio na miejsce pracy, czyli na twarz klientki, dlatego warto wybrać źródło światła z giętkim ramieniem, którym można dowolnie manipulować. Bardzo istotna jest też barwa światła, która powinna mieć chłodny odcień sprzyjający pracy i skupieniu.

Produkty do przedłużania rzęs

Pęseta do rzęs to podstawowe narzędzie pracy stylistki. By zabieg przedłużania rzęs przebiegał sprawnie, pęseta powinna być lekka i co najważniejsze, musi mieć precyzyjną część styczną. Jej kształt powinien być dobierany w zależności od metody, do której będzie wykorzystywana.

Płatki kolagenowe lub taśmy piankowe są niezbędne podczas separacji rzęs dolnych i górnych. Bez oddzielenia rzęs nie jesteśmy w stanie rozpocząć zabiegu.

Cleaner i primer – zadaniem pierwszego produktu jest odtłuszczenie i oczyszczenie naturalnych rzęs klientki, natomiast primer zwiększa przyczepność doczepianych włosków.

Kolejnym niezbędnym elementem w procesie zagęszczania rzęs jest profesjonalny klej do włosków. Należy go dobrać, biorąc pod uwagę temperaturę panującą w pomieszczeniu, w którym wykonywany jest zabieg oraz zwracając uwagę na tempo pracy.

Szczoteczki silikonowe – ich zadaniem jest rozczesanie zmierzwionych włosków. Po zakończonym zabiegu każda klientka powinna otrzymać szczoteczkę do użytku domowego.

Mikroszczoteczki bezwłókienkowe – są to niewielkie aplikatory o małej główce, które nie pochłaniają wilgoci. Służą do nakładania płynnych preparatów: cleanera i primera.

Szkiełko lub pierścionek to podstawki pod klej. W zależności od preferencji stylistki, możliwe jest używanie szkiełka, które będzie się znajdować w pobliżu głowy klientki lub można się zdecydować na pierścionek ze specjalnym wgłębieniem na klej.

Ostatnim elementem, ale niezwykle istotnym, są rzęsy. Każdy salon kosmetyczny powinien być zaopatrzony w jak największą ilość ich modeli tak, by móc je dobrać do oczekiwań poszczególnych klientek.

Wyżej wymienione akcesoria do rzęs są niezbędne w pracy stylistki. Wiedza, doświadczenie, a także wybór profesjonalnych produktów sprawia, że zarówno klientki, jak i same wizażystki są zadowolone z efektów przedłużania i zagęszczania rzęs.

Powrót